کد خبر: 808623 A

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل خبر داد:

سید حسین اسلامی از تولید 570 تن عسل در آمل خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید حسین اسلامی از برگزاری نمایشگاه توانمندی بخش کشاورزی (عسل طبیعی) برای اولین بار در گزنک شهرستان آمل خبر داد و گفت: این نمایشگاه از 24 تا 30 شهریور ماه امسال با برپایی 6 غرفه، پذیرای بازدیدکنندگان است.

وی بیان کرد: آمل با برخوردی از کشت محصولاتی مانند کلزا، وجود باغات مرکبات، پوشش جنگلی دامنه دار و وجود ارتفاعات ییلاقی مستعد با انواع گونه های مرتعی و گیاهان دارویی محل مناسبی برای زنبورداری و زمینه فعالیت 824 نفر فعالین پرورش زنبور عسل را در این شهرستان مهیا کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل با اشاره به وجود 58 هزار و 679 کلنی زنبورعسل در زنبورستان‌های این شهرستان، حرفه زنبورداری را از مشاغل سودآور عنوان و تصریح کرد: فعالیت در زمینه زنبورداری از پتانسیل بالایی برخوردار است و بعنوان یک فرصت در ایجاد شغل باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه میانگین عملکرد عسل در هر کندو 10.3 کیلوگرم است، افزود: تولید 570 تن عسل در شهرستان آمل محصول تلاش و تجارب حرفه ای بهره برداران و ارتقاء سطح دانش فنی بواسطه مشارکت در دوره های آموزشی و تعامل تنگاتنک با کارشناسان اداره تولیدات دامی و شرکت تعاونی زنبورداران است.

 

بخش کشاورزی پوشش دوره های آموزشی جهاد کشاورزی شهرستان آمل عسل طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر