کد خبر: 808091 A

معاون حمل و نقل جاده ای مازندران:

به گزارش ایلنا، علی نصیری روز بکشنبه در مراسم عقد تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل در مدارس بین حمل و نقل جاده ای و آموزش و پرورش افزود: یکی از خلاهای بخش آموزش و پرورش در استان مازندران، آموزش رشته حنل و نقل است.

وی اظهار داشت: 612 هزار راننده بخش کالا و مسافر در کشور فعال هستند که 26 هزار نفر در استان مازندران فعال هستند. 

 معاون حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: از این تعداد، 5هزار نفر زیر سیکل، 12هزار نفر سیکل،  بیش از 7 هزار نفر فوق دیپلم و 800نفر لیسانس و بالاتر هستند. 

به گفته نصیری، در بخش حمل و نقل خلا آموزش دیده می شود و نیازمند آموزش های لازم در این بخش هستیم که البته امدزش هلی کوتاه مدت وجود دارد اما وجود رشته حمل و نقل گامی مهم برای شکوفایی ابن بخش است.

وی ادامه داد: یکی از الزامات فعالیت رانندگان در حمل و نقل جاده ای دارا بودن کارت هوشمند است که صلاحیت راننده را نشان می دهد.

 معاون حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: براساس قواعد و مقررات جدید سازمات حمل و نقل جاده ای، رانندگانی که سیکل نداشته باشند در حمل و نقل جاده ای بکارگیری نمی شوند. 

نصیری افزود: رشته های متنوع حمل و نقل باید در دستور کار قرار گیرد و نگهداری راه و ابنیه نیازمند تحصیلات است. 

وی ادامه داد: رانندگان ماشین آلات سنگین خم از دیگر موارد است که در این بخش فقیر هستیم و رانندگان ما فقط راننده هستند و نگهداری از ماشین آلات و حفظ سرمایه باید با آموزش های لازم آموزش داده شود.

این مسوول همچنین بیان داشت: با توجه به شرایط موجود کشور و شرایط استراتژیک خاص، در ترانزیت باید رانندگان ما سواد کافی را در حمل و نقل جاده ای، ضوابط و مقررات بین المللی، حقوق بین الملل و مراودات با کشورهای دیگر داشته باشند. 

نصیری افزود: شرکت های حمل و نقل هم باید اطلاعات و آگاهی لازم در ثبت شرکتها و حمل و نقل را داشته و مسیر فعالیت را طی کنند.

 

جاده حقوق حمل و نقل سرمایه معاون حمل و نقل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر