کد خبر: 807702 A

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

نصرالله دریابیگی در جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مازندران گفت: متاسفانه کارگران از هیچ امنیت شغلی برخوردار نیستند و با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی حاکم در جامعه صورت خود را با صورت سرخ می کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،نصرالله دریابیگی در جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با اشاره به اینکه یکی از مشکلات و ناهنجاری ها قراردادهای موقت در بین کارگران است،گفت: بیش از 95 درصد کارگران دارای قراردادهای سفید امضا هستند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران ادامه داد: متاسفانه کارگران از هیچ امنیت شغلی برخوردار نیستند و با شرایط سخت اقتصادی و معیشتی حاکم در جامعه  صورت خود را با صورت سرخ می کنند.

وی اظهار کرد: از دیگر نکات مهم در بروز آسیب های اجتماعی در جامعه کارگری خصوصی سازی و سیاست های غلط آن است که در استان و بعضا کشور به خصوصی خوری تبدیل شده است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران گفت: بیکاری و عدم امنیت شغلی و پائین آمدن سطح معیشت کارگران و بازنشستگان موجب افزایش ناهنجاری ها و آسیب هایی اجتماعی شده است.

این نماینده با سابقه کارگری با انتقاد از اجرای طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: وضعیت معیشتی بازنشستگان تصویری از آینده کارگران امروز است و عدم رسیدگی به مشکلات این قشر جامعه به مفهوم اهمیت ندادن به کار و تولید است.

وی اظهار کرد: طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری سالهاست که اجرا می‌شود و بازنشستگان کارگری تامین اجتماعی از این حق محرومند.

 

استان مازندران تامین اجتماعی جامعه کار و رفاه اجتماعی امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر