کد خبر: 805490 A

استاندار مازندران:

استاندار مازندران گفت: دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های مختلف بویژه حوزه سلامت به صورت جدی حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از ساری، احمد حسین زادگان در آیین رونمایی نخستین دستگاه سی تی آنژیوگرافی فوق پیشرفته قلب در مجتمع نگین ساری در جمع خبرنگاران،اظهار داشت: دولت از سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه های مختلف بویژه حوزه سلامت به صورت جدی حمایت می کند.

وی افزود: آمار مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و عروقی در کشور و همسنگ آن در استان بالا است و هرگونه امکانات و تجهیزات پزشکی که بتواند کمک کار شناسایی و درمان این بیماری شود، باید مورد حمایت قرار گیرد.

استاندار مازندران گفت: دستگاه سی تی آنژیوگرافی با تسهیلات دولتی و آورده بخش خصوصی با سرمایه گذاری حدود 300 میلیارد ریال خریداری و نصب شد که می تواند علاوه بر بیماران قلبی استان، از سایر استان های کشور به خصوص شمال کشور پذیرش بیمار داشته باشد.

وی افزود: با وجود محدودیت ها، ما باید در حوزه بهداشت و درمان به دنبال خرید تجهیزات مدرن و به روز پزشکی با حمایت دولت از بخش خصوصی باشیم و در خرید سی تی آنژیوگرافی نیز دولت در حوزه تسهیلات بانکی و ارزی کمک کرده است. 

حسین زادگان تصریح کرد: باید زمینه ای فراهم شود تا با جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی برخی از  امکانات و تجهیزات مورد نیاز وارد استان شود

وی افزود: خوشبختانه همکاری خوبی در حوزه درمان وجود دارد امیدواریم با تسری این مراکز خلاء های موجود در این حوزه را مرتفع کنیم.

 

بخش خصوصی درمان دولت سرمایه گذاری بخش خصوصی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر