کد خبر: 805108 A

مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا خبر داد:

محسن نعمتی گفت: عملیات اجرایی ۲ واحد گازی نیروگاه شهید سلیمی نکا با ظرفیت ۳۲۴ مگاوات آغاز شد.

به گزارش ایلنا، محسن نعمتی شامگاه شنبه در آئین آغاز اجرای عملیات ۲ واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سلیمی نکا افزود: آغاز عملیات دو واحد گازی جدید در نیروگاه بعنوان ابر پروژه ای است که موجب تولید فراوان می شود.

وی گفت: براساس برنامه ریزی و در اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور، توسعه نیروگاه نکا شامل ۲ واحد گازی در فاز اول با 162 مگاوات برای هر واحد گازی و یک واحد بخار با ظرفیت کل اسمی 160 مگاوات احداث می‌شود.

این مسوول اظهار داشت: اعتبار در نظر گرفته شده برای ساخت دو واحد گازی نکا 14 هزار میلیارد ریال است که از منابع داخلی تامین می شود. 

نعمتی بیان داشت: ظرفیت تولید برق نیروگاه شهید سلیمی نکا در حال حاضر ۲۲۱۴ مگاوات است و با افزایش دو واحد گازی و یک واحد بخار به ابن نیروگاه، ظرفیت تولید برق نیروگاه شهید سلیمی نکا به ۲۷۰۰ مگاواتی ارتقا خواهد یافت.

مدیرعامل نیروگاه شهید سلیمی نکا همچنین با اشاره به اشتغال زایی در این واحد تولیدی گفت: با آغاز به کار این واحد گازی برای ۵۰ نفر به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.

وی با اشاره افت ولتاژ برق در شرق مازندران افزود: با افزایش ظرفیت تولید برق در این مجموعه بخش اعظمی از افت ولتاژ برق در شرق مازندران برطرف می شود.

 

اشتغال برق صنعت برنامه ریزی افزایش ظرفیت تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر