کد خبر: 804706 A

رییس مرکز فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر:

رامین کیانی گفت:توسعه مهارت در بین اقشار مختلف جامعه از مهمترین اهداف ماست.

رامین کیانی، رییس مرکز فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر، در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به توانمندسازی در مهارت آموزی افراد بعنوان یکی از اهداف مهم فنی و حرفه ای اظهار داشت: توسعه مهارت در بین اقشار مختلف جامعه از مهمترین اهداف ماست. 

وی افزود: مهارت آموزی در بین روستاییان، بانوان، زندان، سربازان، دانشگاهیان، کمپ های ترک اعتیاد و گروههای مختلف با قوت در دستور کار است.

کیانی، یکی از معضلات کشور را فقر مهارتی عنوان و هدف سازمان آموزش فنی و حرفه ای را کاهش معضل و مشکل مهارتی در کشور و افزایش توانمندی در اشتغال، کار و حرفه بیان کرد.

وی افزود: مرکز فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر دارای 10کارگاه مجهز است که 330 نفر در 20 رشته در حال فراگیری مهارت در این مرکز هستند.

این مسئول بیان داشت: در کنار کارگاه های آموزشی در مرکز فنی و حرفه ای بهشهر، 51کارگاه در بخش آزاد فعالیت دارند که 360 در این کارگاهها مشغول فراگیری مهارت می باشند.

رییس مرکز فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر گفت: تلاش داریم تا با برگزاری مهارت و کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه ای در دانشگاه‌ها، مهارت فنی را به دانشجویان انتقال و گسترش دهیم تا از پراکندگی کارورزی ها جلوگیری شود. 

کیانی بیان داشت: توسعه فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال، آموزشهای تقاضا محورو بازار یابی و توسعه مهارت آموزی در راستای تحقق عدالت اجتماعی را از اهداف مهم این مرکز عنوان کرد و گفت: در راستای ارائه آموزشهای مهارتی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته بعنوان برنامه مهم با قوت وارد عمل شده ایم.

وی فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را زیرساخت اصلی توسعه و کارآفرینی دانست و افزود: هدف از آموزش‌های مهارتی اشاعه فرهنگ کار، تربیت نیروی انسانی ماهر، توسعه و بهبود توانمندی های افراد جویای کار در جامعه است.

 

ترک اعتیاد جامعه فنی و حرفه ای بهشهر هاشمی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر