کد خبر: 804130 A

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ساری تاکید کرد:

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ساری بر برند سازی برای ارتقای کیفیت و استاندارد سازی محصولات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از ساری، رضا پورفلاح در آیین افتتاحیه دومین جشنواره پیاز در روستای سرکت بخش کلیجانرستاق ساری بر برند سازی برای ارتقای کیفیت و استاندارد سازی محصولات کشاورزی تاکید کرد.

وی افزود: پیاز روستای سرکت به دلیل قابلیت های لازم مورد توجه قرار گرفته و نخستین جشنواره این محصول کشاورزی سال گذشته در این روستا برگزار شد.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ساری با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال پایدار، افزود: ظرفیت های موجود در این منطقه نقش ارزنده ای در ایجاد اشتغال پایدار برای مردم بومی این منطقه دارد.

وی ادامه داد: برای اینکه بتوانیم این محصول را به خوبی معرفی کنیم خاک و پیاز این روستا به آزمایشگاه منتقل کردیم و نتیجه این شد که کشاورزان و تولیدکنندگان از هیچگونه سموم و نهاده های کشاورزی برای تولید این محصول استفاده نمی کنند. از اینرو نشان " سیب سلامت " به این محصول تعلق گرفت.

پورفلاح میزان سطح زیر کشت پیاز را در این روستا 40 هکتار با میانگین 15 تن محصول سالم اعلام کرد و گفت: افزایش تولید در سطحی بیشتر از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه پیاز در روستای سرکت ساری به صورت دیم و در اراضی کشاورزی کشت می شود،خاطرنشان کرد: به دلیل بارندگی مستمر این محصول نیاز به آبیاری ندارد و بصورت دیم کشت می شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان ساری همچنین برگزاری این جشنواره‌ ها را در راستای حمایت از تولید و ایجاد اشتغال دانست .

 

ایجاد اشتغال جهاد کشاورزی محصولات کشاورزی ساری استاندارد سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر