کد خبر: 803630 A

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

علی عباسی گفت: در شروع طرح دریا 40نفر (36 مر و 4 زن ) بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی عباسی با اشاره به غیر بومی بودن 80 درصد از غرق شدگان گفت:شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است. 

وی ادامه داد: براساس آمار ارجاعی از مراکز پزشکی قانونی،  شهرستان‌های بابلسر با 10 و محمود آباد با 7 ،رامسر با 6 دارای بیشترین غرقی ، شهرهای چالوس ، فریدونکنار ، جویبار ،بهشهر هر کدام  با یک مورد کمترین آمار را داشتند.

مدیر کل پزشکی قانونی تا 30 سال سن را با 12 مورد و پس از آن 11 تا 20 با 10 مورد و 31 تا 40 سال با 7 مورد به ترتیب بیشترین سن غرق شدگان اعلام کرد.

عباسی بیشترین میزان غرق شدگان را در مرداد ماه اعلام کرد و گفت:مرداد با 22 ، تیر ماه با  15 و خراد با 3  غرقی گزارش شده است.

این مقام اجرایی استان به تفکیک محل غرق شدگان را 25 نفر خارج از طرح ، 8 نفر بخش خصوصی ،5 نفر منطقه غیر قابل پوشش ، 2 نفر هم داخل طرح اعلام کرد و افزود : بیشتر مغروقین با وجود توصیه ها و هشدارهای مکرر، محدوده های ایمن سازی نشده و خارج از طرح را برای شنا انتخاب کرده بودند.

 

استان مازندران بخش خصوصی پوشش روابط عمومی بابلسر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر