کد خبر: 802011 A

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اعلام کرد:

عباسعلی نجفی از افتتاح 8 پروژه در حوزه راهداری و 25 پروژه در حوزه فنی و نظارت سهمی کوچک در گرامیداشت این هفته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عباسعلی نجفی در نشست با اصحاب رسانه در سالن جلسات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران ضمن تبریک هفته دولت،گفت: هفته دولت مهمترین مناسبت تقویمی دستگاه های اجرایی و زمان گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و 15 هزار شهید دولت بوده ، لذا این اداره کل با افتتاح 8 پروژه در حوزه راهداری  و  25 پروژه در حوزه فنی و نظارت سهمی کوچک در گرامیداشت این هفته دارد.

وی در ادامه به پروژه های افتتاحی حوزه فنی و نظارت این اداره کل اشاره و تصریح نمود : این پروژه‌ها شامل احداث ساختمان پاسگاه‌های پلیس راه گزنک و پلیس راه سوادکوه ، بهسازی و روکش آسفالت محورهای روستایی استان و آسفالت راه های روستایی بوده که در قالب 25 پروژه در سطح استان به بهره برداری نهایی می رسد.

نجفی به اقدامات این اداره کل در زمینه ارتقاء ایمنی در محورهای استان اشاره و خاطر نشان ساخت : تعمیرات اساسی پل های بزرگ "مرگن" ، " اوجانو" ، " همت آباد " ، " چالکرود " و " عبدالله آباد "  و احداث روشنایی محور "زیرآب _ پل سفید "و پارکینگ های محورهای پر تردد استان از جمله پروژه هایی است که در حوزه راهداری در این هفته به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: پروژه‌های یادشده با بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت ، توانمندی و امکانات ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در استان به بهره‌برداری رسیده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران ضمن قدردانی از همراهی و تعامل بخش خصوصی شامل پیمانکاران، مشاوران و سرمایه‌گذاران در اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی در بخش راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ابراز امیدواری کرد با همراهی بخش خصوصی و پیمانکاران ، زمینه ارتقاء و بهبود وضعیت زیرساخت‌های حوزه راه و ارتقای ایمنی سفرهای جاده‌ای فراهم شود.​

نجفی با اشاره به سهم 12 درصدی استان مازندران از  روشنایی مسیر کشور،گفت: این در حالی است که طول مسیرهای روشنایی در جاده های استان  ۳۶۰ کیلومتر می باشد.

وی اظهار کرد: اجرای جدول های بنتی از بابل تا ساری از طرح هایی بوده که در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای مازندران گفت: مینی نیوجرسی در محور آمل بابل و کمربندی بابل در دست اجرا است و علاوه براین در محور بابل – ساری جداول بنتی اجرایی می شود.

این مقام مسئول پاکسازی جاده ها را از جمله تلاش ها بیان کرد و گفت: همچنین بیش از ۷۵۰۰ تن عملیات آسفالت در راههای استان انجام شده است.

وی عمر ناوگان کالا را بالای ۲۱ سال بیان کرد و تعداد شرکت های مسافربری را ۲۰۴ شرکت برشمرد و گفت: ۶۰ شرکت اتوبوس رانی، ۱۱۳ شرکت مینی بوس رانی، ۱۳ سواری رانی با ۸۷۰۳ راننده و پنج هزار و ۲۳۸ ناوگان فعالیت دارند.

مدیرکل راهداری مازندران متوسط عمر ناوگان سواری رانی را ۱۱.۶ سال بیان کرد.

وی با بیان اینکه ۴۶۴ پروژه با ۴۲۹ میلیارد تومان اعتبار در دست اجرا است گفت: ۱۴۶ پروژه روستایی، ۱۹ پروژه فنی و اجرایی، ۴۲ پروژه بهسازی راهها، ۳۰ پروژه ایمنی راه، ۵۴ پروژه روکش آسفالت و غیره است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پلیس راه جاده دولت راهداری و حمل و نقل جاده روشنایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر