کد خبر: 801337 A

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهشهر:

صالح طبری از فعالیت 300 پزشک بومی در بهشهر خبر داد و گفت: تا سال 57 تنها 10پزشک داخلی و بومی در بهشهر فعال بودند.

محمدتقی صالح طبری در گفت و گو با خبرنگار ایلنا افزود: امروزه بیش از 300 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص بومی در بهشهر فعالیت دارند و شاهد توسعه فراوان در این حوزه هستیم.

وی با اعلام اینکه تولید 95 درصد داروهای مصرفی ما در داخل کشور است؛ اظهار داشت: این در حالیست که در فبل از انقلاب تنها 18درصد داروها در داخل کشور تولید می شد.

صالح طبری گفت: در چهل سال انقلاب کارکنان بهداشت و درمان در صحنه های مختلف انقلاب کوشا بوده و برگ زرینی بر صفحه زرین انقلاب افزودند. 

مدیر شبکه بهداشت و درمان  بهشهر افزود: در طول انقلاب شاهد پیشرفت های مختلف در حوزه بهداشت و درمان بودیم؛ به طوری که برخی از الگوها و برنامه های ما مورد استقبال و تشویق سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت.

وی ادامه داد: فرازهایی متعددی را در طول چهل سال تجربه کردیم که از جمله راه اندازی شبکه های بهداشت و درمان، تاسیس خانه های بهداشت و مراکز بهداشتی و درمانی، نظام واکسیناسیون علیه بیماری های فراگیر و واگیر، راه اندازی طرح پزشک خانواده شهری و روستایی، طرح بیمه همگانی و طرح جامع سلامت و ..  از جمله افتخارات بهداشت و درمان بود.

این مسوول گفت: در بسیاری از کشورها روزی برای بزرگداشت پزشکان در نظر گرفته شده است و در ایران اسلامی هم زادروز تولد ابوعلی سینا از مفاخر ما ایرانیان در اول شهریورماه به نام روز پزشک نامگذاری شده است. 

صالح طبری گفت: جامعه پزشکی از همان ابتدای انقلاب، دوران دفاع مقدس، بحران، زلزله و سیل های متعدد و در مجموع در طول انقلاب از پیشگامان بودند و همگام و همراه با مردم برای دفاع از انقلاب و نجات جان مجروحان و مصدومان تلاش ستودنی داشتند و به ارائه خدمت پرداخت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهشهر افزود:  حضور در کنار مدافعان حرم از افتخارات پزشکان است و تلاش های ماندگار داشته اند.

وی بیان داشت: مردم و مسئولان هم خدمات شایسته به نظام سلامت انجام داده و با اهدا زمین و یا ساخت خانه های بهداشت و درمان و مراکز بهداشتی کمک کار ما برای رسیدن به اهداف بلند سلامت بودند.

صالح طبری با بیان اینکه در سخت ترین شرایط اقتصادی هستیم؛ خاطر نشان کرد: باید با تکیه بر عالمان و دانشمندان داخل تحت حمایت های رهبری از مشکلات خارج خواهیم شد.

 

انقلاب پزشک زلزله شبکه بهداشت و درمان بهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر