کد خبر: 801133 A

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران:

مدیر کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت:یکی از مباحث مطرح در کارآفرینی اجتماعی، کسب و کار خانگی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،کامران اصغری پیش ازظهر پنجشنبه در نشست هم اندیشی اجرای فراگیر طرح شبکه توسعه اجتماعی رسالت طی سخنانی اظهار داشت: با دستور عملیاتی و ویژه استاندار مازندران در حال پیگیری اجرای فراگیر این طرح در روستاهای استان مازندران هستیم.

وی افزود: شبکه توسعه اجتماعی رسالت ساختاری گسترده است که با محوریت کانونهای مردمی (ازجمله کانون‌های همیاری اجتماعی و کانونهای کار و زندگی)، راهبران (شامل اشخاص حقیقی و سازمان‌های راهبری) و حامیان (ازجمله شخصیت‌ها و سازمان‌های دولتی-خصوصی) شکل گرفته است.

اصغری با تأکید بر اینکه این شبکه به‌ دنبال توسعه همیاری اجتماعی، کارآفرینی اجتماعی در جامعه است خاطرنشان کرد: همیاری اجتماعی یعنی با تعاون و همیاری می‌توانیم خیلی مسائل و نیازهای جامعه را با توان خود جامعه برطرف کنیم و برآورده شود.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال استان مازندران تصریح کرد: یکی از مباحث مطرح در کارآفرینی اجتماعی، کسب و کار خانگی است، یعنی هر خانه یک کارخانه، تولید در شهرهای کوچک و روستاها، مصرف در شهرهای بزرگ و این باعث می‌شود با توسعه اقتصادی روستاها مهاجرت هم کاهش پیدا کند.

وی بیان داشت: در این راستا، به ‌دنبال این هستیم کانون‎های همیاری اجتماعی در بطن جامعه شکل بگیرد که قطعا باعث خواهد شد مردم خودشان به ‎طور خودجوش و جمعی به رفع نیازهایشان بپردازند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران افزود: هدف این است که باهمدیگر، سبک زندگی و تفکر مردم را به ‎گونه‎ای ارتقا دهیم که همگی به این نتیجه برسند که می‎توانند با همیاری، با دور هم جمع شدن، با هم‎ افزایی و تعاون کاری کنند که نیازها و مسائل اجتماعی و موضوعاتی مثل معیشت، کسب و کار و اشتغال خانوار، ازدواج و تحصیل و… حل شود، بدون این که نیازی داشته باشند که متکی به غیر خودشان باشند.

این مسئول اظهار داشت: این اداره کل نیز به دنبال اجرای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار می باشد که به کارآفرینی اجتماعی منجر خواهد شد.

وی ادامه داد: اهدافی کیفی از قبیل خوداشتغالی زنان سرپرست خانوار و پیشگیری از ورود به چرخه حمایتی، بهبود معیشت و افزایش رفاه زنان سرپرست خانوار، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار، اتصال صاحبان کسب و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه های پیشرو را در استان دنبال می کنیم.

 

اشتغال ایجاد اشتغال کار و رفاه اجتماعی کسب و کار مهاجرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر