کد خبر: 801126 A

وزیر ورزش و جوانان:

مسعود سلطانی فر گفت:تا پایان دوره فعالیت دولت تدبیر و امید ۱۱ سالن ورزشی ۶ هزار نفری در کشور که بیش از ۲۰ سال از زمان آغاز ساختشان سپری می شود، تکمیل و به بهره‌برداری می‌رسد. ‎

به گزارش خبرنگار ایلنا،مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در آئین بهره‌برداری از ورزشگاه پنج هزار نفری شهدای نوشهر افزود: متاسفانه این طرح های ورزشی به این دولت به ارث رسید و امیدوارم با بهره برداری از آن ها بتوانیم میزبان رویدادهای ورزشی در سطح ملی و بین المللی باشیم.

وی با قدردانی از حمایت های بی دریغ رهبری در ساخت ورزشگاه شهدای نوشهر، اظهار داشت: اعتباری که برای این ورزشگاه هزینه شده اگر بخواهیم با افزایش قیمت های  امروز محاسبه کنیم نزدیک به ۲ برابر یعنی حدود ۳۰ میلیارد تومان می شود و بارها رهبری فرزانه به واسطه درخشش جوانان و پیروزی مقتدرانه آن ها در میادین ورزشی ملی و جهانی پیام های مهرآمیز ارسال کرده اند و جوانان را مورد تفقد خود قرار داده اند و این زمینه ساز شور و شعف قهرمانان ورزشی در کشور شده است.

سلطانی فر گفت: نتیجه تشویق های رهبری آن شد که از یکی ۲ سال گذشته کشور ما در زمینه ورزشی به موفقیت های فراوانی دست یاید از جمله می توان به فوتبال جام جهانی و بازی های جاکارتا  اشاره کرد.

وزیر ورزش و جوانان از مازندران به عنوان قطب ورزش کشور یاد کرد و گفت که حضور قهرمانان ورزشی مازندران در رشته های مختلف در سطوح ملی و جهانی مانند چشمه ای جوشان است.

سلطانی فر افزود: امروز جویبار مازندران عنوان پایتخت کشتی آزاد و فرنگی را دارد و این استان در دیگر رشته های نیز مانند تکواندو ، ووشو، شمشیر بازی و والیبال حرف برای گفتن دارد.   

وی تعداد طرح های ورزشی نیمه تمام در مازندران را حدود ۹۰ طرح اعلام  کرد و گفت: مازندران در کشور جزو استان هایی است که از نظر تعداد طرح های بزرگ ورزشی نیمه تمام کم نظیر است و باید تلاش کرد تا بتوان تا پایان دولت این طرح ها را به بهره برداری رساند.

وزیر ورزش  و جوانان میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای کامل این طرح ها را  حدود ۲۲۰ میلیارد تومان ذکر کرد و  سالن شش هزار نفری ساری، پیست دوچرخه سواری در ساری و ورزشگاه چالوس  را جزو این طرح ها نام برد. 

 

بازی تکواندو دولت کشتی آزاد و فرنگی ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر