کد خبر: 799854 A

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران:

کامران اصغری از تشکیل 18 هزار کمیته بازنشستگی در سال 97 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،کامران اصغری صبح امروز دوشنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: رسانه ها در خدمت رسانی به قشر کارگر جامعه نقش موثری دارند.

وی افزود: حوزه فنی،فنی ترین و پر استرس ترین حوزه در  اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی است.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران شمار پرونده های ورودی به مراجع قضایی را 17 هزار پرونده در سال 97 برشمرد و افزود: وقتی نیروی کار افزایش پیدا می کند به همان ترتیب شکایات و اختلافات نیز افزون می شود.

وی اعلام کرد: 504 میلیارد تومان اعتبار در سال 97 در حوزه روستایی و عشایری داشتیم که تاکنون 300 میلیارد تومان بین متقاضیان پرداخت شد و مابقی نیز در حال پرداخت است.

اصغری از پرداخت 32 میلیارد تومان اعتبار در بخش مشاغل خانگی در سال قبل خبر داد و گفت: 46 کاریابی در استان با نظارت صد درصدی این اداره کل زمینه ایجاد اشتغال را برای افرادی جویای کار فراهم می کنند .

وی با بیان اینکه 13 تا 14 هزار تعاونی در مازندران وجود دارد که 60 تا 70 درصد آنها فعال هستند،ادامه داد: تلاش می کنیم مابقی تعاونی ها نیز فعال شوند.

اصغری تصریح کرد: برای ارتقای اقتصاد تلاش کردیم تا تشکیل تعاونی ها برای متقاضیان تسهیل شود.

وی با مهم بر شمردن نقش کارگران در ارتقای اقتصاد جامعه ،افزود: ایمنی کارگران و محیط کار از اهمیت بالایی برخوردار است چنانچه این موضوع در محیط کار لحاظ نشود انگیزه کار برای کارگر کاهش پیدا می کند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی مازندران با بیان اینکه 112 مورد بازرسی دوره ای با هدف کاهش حوادث ناشی از کار در استان انجام شده است، افزود: 596 کمیته بررسی از سال 92 برای 80 هزار مشاغل سخت و زیان آور در استان تشکیل شد.

وی همچنین از تشکیل 18 هزار کمیته بازنشستگی در سال 97 خبر داد.

 

استرس بازنشستگی جامعه کار و رفاه اجتماعی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر