کد خبر: 797755 A

در نشست نمایندگان تشکلات کارگری و بازنشستگی مازندران مطرح شد؛

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت :کارگران و بازنشستگان با مشکلات متعدد درمانی مواجه هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نصراله دریابیگی صبح امروز - چهارشنبه 23 مردادماه- در جمع نمایندگان تشکلات کارگری و بازنشستگی استان مازندران که در سالن جلسات کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران و با حضور علی اصغر یوسف نژاد،عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد،گفت: امروز کارگران فاقد امنیت شغلی هستند.

وی ادامه داد: قرار دادهای سفید امضای کار کارگران و عدم امنیت شغلی مانع از گفتن حرف دل و بروز مشکلات کارگری از زبان کارگران و نمایندگان کارگری  شده است.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با بیان اینکه امروز کارگران با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند،گفت: متاسفانه کارگران و بازنشستگان از وضعیت معیشتی خوبی برخوردار نیستند.

دریابیگی افزود: حدود 70 درصد از بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران از حقوق حداقلی برخوردارند و با تورم و وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه این مقدار دریافتی اسفبار است.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به رایگان بودن درمان در قانون اساسی اظهار کرد: امروز در مازندران به رغم وجود 5 بیمارستان تحت پوشش تامین اجتماعی کارگران و بازنشستگان با مشکلات متعدد درمانی مواجه هستند.

این نماینده باسابقه کارگری با اشاره به سیاست های غلط خصوصی سازی در استان و کشور گفت: متاسفانه امروز به دلیل سیاست های غلط،خصوصی سازی به خصوصی خوری تبدیل شده است.

دریابیگی با بیان اینکه دولت بزرگ بدهکار به سازمان تامین اجتماعی است،اظهار کرد: عدم این پرداخت بدهی های معوق موجب شده که سازمان برای پرداخت حقوق بازنشستگان دست به دامن بانک ها و اخذ وام شود.

وی گفت: از نمایندگان مجلس درخواست داریم که در بحث پرداخت این مطالبات بیش از پیش کوشا باشند.

 

بیمارستان حقوق مشکلات عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر