کد خبر: 793748 A

در حاشیه نشست خبری "ایلنا" در مورد "پسماند و زباله" در مازندران؛

موضوع خیلی ساده است.یک مسئول محترم دقیقه 90 ازحضور دریک نشست خبری ازپیش اعلام شده انصراف می دهد.

موضوع خیلی ساده است. یک مسئول محترم دقیقه 90 از حضور در یک نشست خبری از پیش اعلام شده انصراف می دهد!

گویی ایشان انتظار دارند به جای کارشناس؛ رئیس فلان سازمان در نشست خبری حضور داشته باشند!

خبرگزاری کار ایران"ایلنا" فقط و فقط در پی اطلاع رسانی و شفاف سازی در دوره ای است که رئیس دولت تدبیر و امید بر آن تاکید داشته و خوشبختانه نماینده عالی دولت در استان مازندران هم به جد پیگیر همین موضوع هستند به گونه ای که مقرر شد تابستان امسال معاونین ایشان و مدیران کل نهادها و سازمانها به طور منظم عملکردشان را برای رسانه ها تشریح و تبیین نمایند.

"پسماند و زباله " و مشکلات ناشی از آن در استان مازندران، معضل کوچکی نیست که از چشم رسانه ها به دور باشد؛ رسانه ها ناظران بی طرفی هستند که همواره در پی پاسخگویی به سوالات افکار عمومی می باشند؛ اما آن سوی خط چه؟ آیا مسئولان محترم در استان هم چنین تفکری دارند؟

تقریبا از یک ماه پیش و با هماهنگی کامل روابط عمومی محترم استانداری مقرر شد در نشستی که توسط خبرگزاری ایلنای ساری با عنوان "پسماندها و زباله" برگزار خواهد شد؛ یکی از مسئولان محترم استان و یک کارشناس خبره حضور داشته و پیرامون آخرین وضعیت ساماندهی پسماندها و مقابله با معضل زباله به گفت وگو و ماحصل این نشست در رسانه های استان منعکس گردیده و اقدامات در این خصوص تشریح گردد.

مقدمات کار و اطلاع رسانی های مربوطه در خصوص این نشست انجام و تلاش می شود نشست رسانه ای در بهترین شرایط ممکن برگزارشود که به یکباره و دقیقه 90؛ جناب" محمدی تاکامی" مدیرکل محترم امور شهری و روستایی استانداری مازندران ضمن اعلام خبر انصراف خویش از حضور در این نشست اولا که مدعی می شوند از این نشست بی اطلاع بوده و اگر قرار برحضور در این گفت وگو و یا مناظره باشد؛ کارشناس مدعو باید فرد دیگری باشد و موارد دیگر که گفتن آنها را لازم و ضروری نمی بینیم.

به هرحال این نشست رسانه ای با حضور کارشناس محترم که یکی از مدرسان شریف دانشگاه و تحلیل گری حاذق می باشند؛ انجام می شود اما ذکر نکاتی را لازم و ضروری می دانیم که امیدواریم راهگشا و سازنده باشد.

از مسئولان محترم استان از ساکنین عمارت استانداری گرفته تا دیگر نهادها و سازمانها انتظار می رود قول و عمل آنها یکسان باشد.

رسانه ها ذهن خوب و آرشیوی کامل از گفته ها و صحبت های مسئولان دارند و مطلوب نیست که مقامی محترم سخنی بر زبان جاری نماید و در مدت زمانی کوتاه قول و گفته اش را فراموش نماید.

مسئولان محترم و مدیران گرامی در استان بفرمایند که چه انتظاری از رسانه ها و خبرگزاری ها دارند؟ اطلاع رسانی شفاف و تنویر افکار عمومی و یا ...! خبرگزاری " ایلنا" به کرات به وظایف خود در چارچوب قانون و مقررات جاری عمل نموده و هیچگاه حریم ها را نشکسته و حرمت شکنی و سیاه نمایی نکرده بنابراین انتظار داریم مسئولان محترم با رسانه ها به معنای عام کلمه صادق باشند و شفاف!

چرا مسئولان حرمت و جایگاه رسانه را زیر سوال می برند؟ مگر رسانه و مطبوعات میدان بازی است که آن طرف قضیه دقیقه نود بگوید من نیستم و فلانی اگر نیاید من می آیم! مگر آن کارشناس محترم و مدرس دانشگاه حرمت ندارد که این چنین رفتاری انجام می دهیم! اتفاقاً در این دوره و زمانه افکار عمومی به گفته ها و اظهارات کارشناسان و صاحب نظران بیشتر بهاء می دهند تا مقامات دولتی!

خبرگزاری کار ایران "ایلنا" در ساری به جریان اطلاع رسانی و پاسخگویی شایسته به افکار عمومی در حوزه های مختلف ادامه خواهد داد و فرصت پاسخگویی در باب مساله " پسماندها و زباله" برای مسئولان محترم ازطریق همین رسانه فراهم است و قطع به یقین با عزمی راسخ این روند را ادامه خواهیم داد.

خدایا چنان کن سرانجام کار/تو خوشنود باشی و ما رستگار

محمد درخشنده

 

ذهن زباله شهری و روستایی مطبوعات افکار عمومی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر