کد خبر: 792140 A

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور:

علی اصغر مونسان گفت: 1900 پروژه گردشگری در سطح کشور در حال احداث است .

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی اصغر مونسان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران در رامسر  ساخت اقامتگاه‌های دولتی را ممنوع دانست و گفت: اقامتگاه‌های دولتی به رقبای هتل‌ها تبدیل شده‌اند.

وی افزود: ایجاد اقامتگاه‌ توسط دستگاه‌های دولتی تحت هر عنوانی خلاف است و در چند روز گذشته مکاتبه‌ای هم با معاون اول رئیس‌جمهوری برای ورود دستگاه‌های نظارتی در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اعتقاد رییس‌جمهوری مبنی بر اینکه اقامتگاه‌های دولتی به عنوان سرمایه قفل شده است، ادامه داد: ادامه این روندِ خلاف، تهدیدی برای گردشگری محسوب می‌شود.

مونسان گردشگری اقتصادی در کشور را صنعت نوظهور دانست و گفت: در سال ۹۷ میزان حضور گردشگران خارجی در کشور با رشد چشمگیر به  ۷.۸ میلیون نفر رسیده است که این رقم در سال ۹۶ - ۴.۷ میلیون نفر بوده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، افزود: این آمار اوج گردشگری خارجی در کشور محسوب می شود ضمن اینکه سفرهای داخلی هم به نسبت زیادی رو به رشد است.

مونسان  با بیان اینکه  ۱۹۰۰ پروژه در سطح کشور در حال احداث است، گفت: خوشبختانه تعداد موافقت اصولی صادره شده در حوزه گردشگری نشان دهنده رونق این بخش هست.

وی همچنین با بیان اینکه با اعتبارات یک سازمان کوچک امکان رسیدگی به تمام‌ امور گردشگری  نیست، گفت: برای رسیدن به توسعه پایدار گردشگری باید از همه ظرفیت های بخش خصوصی بهره برداری کرد چرا که یک سازمان به تنهایی نمی تواند در این زمینه موفق باشد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین تامین زیرساخت هایی نطیر هتل را نقطه امید گردشگری پرحجم در مقایسه با گردشگری انفرادی دانست و افزود: در دولت تدبیر و امید ۶ هتل در مازندران در حال ساخت است که یک هتل به زودی به بهره برداری می رسد.

مونسان  تاکید کرد: مدیران مازندران باید با همکاری دستگاه ها به اهداف گردشگری برسند و مهمتر از همه باید از ظرفیت های گردشگری در مازندران به صورت تورهای گردشگری پر حجم بهره برداری کرد.

وی با اشاره به تفاهم نامه با وزارت نیرو افزود: با دستور رییس جمهور تفاهم نامه ای با وزارت نیرو برای بهره گیری از فصای منابع آبی، سد ها و آب بندان ها منتعقد شده که بتوانیم با استفاده از این ظرفیت ها در جهت گسترش گردشگری گام برداریم .

مونسان با بیان اینکه سازمان با ارتقای خانه مسافرها موافق نیست، گفت: باید از ادامه پدیده خانه مسافرها مقابله کرد چرا که باید مسافران و گردشگران را به اقامتگاه های رسمی سوق داد.

وی در ارتباط با باغ ۳۳ هکتاری شهرستان رامسر هم یادآور شد: بر اساس طرحی که از قبل آماده شده از همین فردا امکان بهره برداری از فصای باغ برای عوامل اجرایی شهرستان وجود دارد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور همچنین با اشاره به ارتقای فرودگاه رامسر عنوان کرد: ارتقای این فرودگاه نقش مهمی در توسعه گردشگری غرب مازندران دارد و حمل و نقل هوایی در این منطقه باید در اولویت شهرستان رامسر باشد.

مونسان همچنین در خصوص تامین زیرساخت های جنگل دالخانی و نیز قلعه مارکو گفت: به زودی اقدامات لازم برای رفع موانع پیش روی این بخش و بهره مندی از این ظرفیت گردشگری رامسر برداشته می شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور افتتاح چند پروژه و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری  مازندران روز دوشنبه به این استان سفر کرد.

 

جنگل حمل و نقل رشد صنایع دستی و گردشگری گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر