کد خبر: 790991 A

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران:

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: نرخ گذاری و نوسانات ارزی سبب ایجاد یک رانت جدید در کشور شده است درحالی که ارز باید تک نرخی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجتبی رضوی امروز در همایش تقدیر از واحدهای نمونه استان مازندران که با همت خانه صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران برگزار شد،  با بیان اینکه ریشه داشتن مشکلات در تحریم‌ ها را قبول و اعتقاد ندارم ،اظهار داشت: تحریم‌ ها مانع از هدر رفت سرمایه هایی ما همچون نفت می شود.

وی با اشاره به قانون نظام بانکی افزود: تاکنون اتفاق خاصی در سیستم و نظام بانکی رخ نداده است و حدود پنج سال از نظر تکنیکی وسیستمی با سیستم بانکی دنیا فاصله داریم.

رئیس خانه صنعت و معدن مازندران گفت: اقتصاد کنونی ما ربطی به ترامپ و سیاست‌ های او ندارد و بسته به تصمیم‌ های داخلی ما دارد.

وی افزود: با نرخ گذاری‌ های ارزی یک رانت جدید ایجاد می‌کنیم و مسئله ربطی به ترامپ و تحریم ندارد درحالی که ارز باید تک نرخی شود.

رضوی تخریب محیط زیست و تخریب جنگل‌ها را ریشه در مسائل داخلی دانست و تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی و درون زا و برون گرا را مدنظر قرار دهیم برابر تحریم‌ ها کمترین اثر را خواهیم گرفت.

وی افزود: باید با مردم صادق باشیم و صادقانه صحبت کنیم؛ هدفمندی یارانه‌ها با این شیوه پرداخت‌ ها به ضرر مردم و اقتصاد است ولی پوپولیسم نهفته در دولت اجازه تغییر شیوه را نداده است.

رضوی ادامه داد: اگر یک لایه از مدیران ناکارآمد را برکنار و مدیران کارآمد را جایگزین کنیم بخشی از مشکلات حل می شود.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: نرخ گذاری و نوسانات ارزی سبب ایجاد یک رانت جدید در کشور شده است درحالی که ارز باید تک نرخی شود.

 

ارز پوپولیسم دولت صنعت معدن و تجارت رئیس خانه صنعت و معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر