کد خبر: 790896 A

عضو کمسیون صنعت و معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی :

عضو کمسیون صنعت و معدن و تجارت در مجلس شورای اسلامی تامین نقدینگی را از مشکلات جدی تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: نقد فروشی و تامین مواد اولیه از مشکلات جدی بخش تولید است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عبدالله رضیان صبح امروز در همایش معرفی واحدهای تولیدی برتر استان مازندران که با همت خانه صنعت ، معدن و تجارت استان مازندران برگزار شد، تولید را از مهمترین و سخت ترین کارهای موجود در کشور دانست و اظهار داشت:تولید کنندگان ایثارگونه در این عرصه فعالیت می کنند.

 وی با بیان اینکه تولید کنندگان و فعالان اقتصادی در حال حاضر سختی های زیادی را متحمل می شوند،افزود: دشمن نیز با هدف گرفتن تولید قصد ضربه زدن به اقتصاد کشورمان دارد اما موفق نشده است.

عضو کمسیون صنعت و معدن در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود سختی هایی که دشمن بر ما روا داشته است با استعداد و توانمندی ها ظرفیت تولید خودرو در کشور به ظرفیت سال 96 رسیده است.

وی تصریح کرد: دشمن واردات قطعات و تکنولوژی خودرویی را ممنوع کرد ولی با تلاش و پشتکار ،تولید خودرو و قطعات آن بصورت جدی در دستور کار قرار گرفت.

رضیان در بخش دیگر از سخنانش تامین نقدینگی را از مشکلات جدی تولیدکنندگان عنوان کرد و افزود: نقد فروشی و تامین مواد اولیه از مشکلات جدی بخش تولید است و در این شرایط مجلس در کنار صنعت و تولید قرار دارد و تصویب قانون حذف سود مرکب از حمایت هایت های مجلس محسوب می شود.

وی با بیان اینکه قیمت تولید از دیگر موانع تولیدکنندگان است ،گفت:در حال حاضر سیاست های بخش اقتصادی به دلیل شرایط تحریمی و جنگی به شورای سیاست گذاری و سران قوا محول شده است.

نماینده مردم قائمشهر،سوادکوه ، سیمرغ  و جویبار در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت استلن مازندران در بخش های مختلف اشاره کرد وخاطرنشان کرد: در بخش هایی که امکان سنجی صنعتی وجود دارد باید تقویت و از سرمایه گذاران با حذف بروکراسی های اداری حمایت کرد.

رضیان با تاکید بر رفع موانع فراروی تولید کنندگان ادامه داد: بخش خصوصی در ارتقای اقتصاد کشور نقش موثری دارند از اینرو حمایت از این بخش باید در اولویت قرار گیرد.

 

صنعت مجلس شورای اسلامی مشکلات معدن و تجارت نقدینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر