کد خبر: 788764 A

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران عنوان کرد:

ییلاقی، معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران از فعالیت 10مرکز مشاوره ازدواج زیر نظر ادارات ورزش و جوانان این استان خبر داد.

محمدرضا ییلاقی در بازدید از دفتر خبرگزاری ایلنا مازندران با اشاره به اهمیت ازدواج در بین جوانان گفت: تولیت اداره کل ورزش و جوانان مازندران در راستای ازدواج، قبل و حین ازدواج است و بعد از ازدواج بطور مستقیم در این بخش وارد نمی شود.

وی با اعلام اینکه هفته ازدواج امسال بصورت ملی انجام و از 12 تا 18 مرداد ماه نامگذاری شد و ساماندهی ، مهارت آموزی و ترویج ازدواج در بین جوانان، سمن های توسعه ازدواج، فرزندپروری، ازدواج آسان، سواد رسانه ای و ترویج ازدواج آسان دینی در دستور کار است. 

ییلاقی گفت: از سال گذشته اهدای مجوز مرکز مشاوره از سوی اداره ورزش و جوانان مازندران در دستور کار قرار گرفته و همه افرادی که دارای مدرک با گرایش روانشناسی، حداقل 35 سال سن و مجوزها و مدارک لازم باشند؛ می توانند این مرکز را دائر کنند.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران با اعلام اینکه اکنون 10 مرکز مشاوره ازدواج در مازندران فعال است؛ یادآور شد: در هفته ازدواج خدمات رایگان به افراد ارائه و کلاس های توانمندسازی و کلاس های بازآموزی و بازتوانی ازدواج در دستور کار است.

وی بیان داشت: خیران حوزه ازدواج از کارهای جدیدی است که اتفاقی نو در تسهیل حوزه ازدواج است و در قالب جشنواره خرید جهیزیه راحت و آسان در دستور کار است.

ییلاقی، با اعلام اینکه نمایشگاه دائمی جهیزیه راحت و آسان در مازندران در حال شکل گیری است؛ خاطر نشان کرد: تولیدکنندگان و فروشندگان حوزه ازدواج محصول خود را با تخفیف در پرتال ثبت و جوانان در حال ازدواج از این محصولات استفاده و ما هم نظارت بر این نمایشگاه را در دستور کار داریم.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران اضافه کرد: در این نمایشگاه تلاش شده تا از نمایشگاه سنتی خارج و از نمایشگاه سنتی دور شده و خروجی خوبی داشته باشیم.

ییلاقی همچنین با بیان اینکه تسهیلات ازدواج و تداوم ازدواج دو روی سکه است؛ گفت: اشتغال پایدار در امر ازدواج و افزایش دانش اشتغال و کارآفرینی جوانان روی سمن ها حساب ویژه باز کردیم.

وی اضافه کرد: باور اینکه اشتغال پایدار فقط پشت میزنشینی نیست توسط سمن ها در بین جوانان ترویج شد و تلاش شد تا روحیه کار و اشتغال را ترویج و جوان دیده شود و رقابت افزایش یابد.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران در ادامه اظهار داشت: بخشی از پر کردن اوقات فراغت با اداره ورزش و جوانان است و مخاطبان فراوانی داریم اما ذائقه جوان و نوجوان تغییر کرده است و حاضر است دهها ساعت پای فضای مجازی و یارانه بنشیند اما به سمت ورزش نرود. 

ییلاقی افزود: اکنون با تغییر فرهنگ جوان ایرانی روبرو هستیم و مطالعه و برنامه ریزی این موضوع در دستور کار است تا برنامه ریزی منطبق با فرهنگ جوان و نوجوان مازندرانی و ایرانی باشد.

وی بیان داشت: خانواده ها می توانند با مراجعه به سامانه mazandferaghat و با توجه به علاقمندی در حوزه اوقات فراغت و یا دستگاه اجرایی نسبت به این امر اقدام و  برنامه ریزی داشته باشند. 

ییلاقی گفت: اردوهای فرهنگی و هنری، نشست های تخصصی، برگزاری جشن ها و ... با قوت در دستور کار است و در اوقات فراغت سمن ها دیده شده و کمک مالی دادیم و اعتماد کردیم تا  تمرین مشارکت پذیری شود و مجری برنامه های اوقات فراغت باشند.

وی افزود: امسال بازه سن جوانان از 18تا 35 سال اعلام شد و جامعه هدف ما دانشجویی شده و برنامه مفصلی داریم که ملزم به اجرا هستیم.

معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان مازندران تصریح کرد: ارتباط دولت با دانشحویان در مازندران صفر است و این موضوع آزاردهنده است و تلاش داریم تا با نشست های تخصصی جوانان دیده شوند.

 

اداره کل ورزش و جوانان ازدواج رسانه معاون ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر