کد خبر: 787215 A

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران:

مدیرعامل جدید سازمان تامین اجتماعی در راستای حفظ و حراست از منافع این سازمان و مقابله با دخالت ها و دست اندازی ها وظیفه ای مهم دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،"سید هادی ساداتی" به مناسبت هفته تامین اجتماعی؛ گفت: مرحوم نوربخش مدیرعامل سابق تامین اجتماعی؛ مدیرانی را در راس امور منصوب کرد که از مجموعه تامین اجتماعی بوده و با ساختار و کلیت سازمان آشنا بوده و بر امور تسلط کافی داشتند لذا از آقای سالاری مدیرعامل جدید انتظار می رود نگاه ویژه ای به ظرفیت ها و پتانسیل های مدیریتی سازمان تامین اجتماعی داشته و از امانتی که متعلق به 63 درصد جامعه است؛ به خوبی حراست کرده و تامین اجتماعی را در مسیر سعادت و خوشبختی قرار دهد.

این نماینده کارگری در مازندران شایسته سالاری و انتصاب مدیران متعهد و با تجربه را ضروری دانست و تاکید کرد که مدیرعامل جدید نباید به هیچ عنوانی خود را وامدار و بدهکار جریانات و گروه ها کرده و هدفش صرفاً خدمت به جامعه محترم کارگران و بازنشستگان باشد.

"ساداتی" دخالت دولت ها و برخی جریان ها در امور داخلی سازمان تامین اجتماعی را امری ناخوشایند دانست و گفت: در سال های گذشته برخی گروه ها تامین اجتماعی را به عنوان حیاط خلوت خود قلمداد کرده و به انحاء مختلف به منابع مالی این سازمان لطمه زدند.

وی ضعف در اجرای قانون الزام درمان رایگان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی، مصوبه مجلس برای واریز حق درمان کارگران به خزانه دولت؛ عدم اجرای طرح همسان سازی حقوق مستمری بگیران و عملکرد غیرشفاف برخی شرکت های تابعه سازمان را از جمله مهمترین آسیب های وارده به بزرگترین سازمان بیمه ای کشور عنوان کرد و گفت: متاسفانه به واسطه دخالت های بیجا و برخی اعمال نفوذها و عدم نظارت؛ عده ای فرصت طلب منابع مالی این سازمان را به شیوه های مختلف غارت کردند و سازمان به لحاظ مالی در شرایطی قرار گرفت که از انجام برخی تعهدات قانونی ناتوان شد.

وی به اجرای طرح هایی نظیر تحول سلامت توسط وزارت بهداشت اشاره کرد و ضمن انتقاد از بهره برداری از امکانات و منابع مالی سازمان برای اجرای طرح مذکور گفت: اگر دولت قصد خدمت به مردم را دارد چرا از اموال کارگران می بخشد؟

"ساداتی" مراتب نارضایتی جامعه کارگری از عملکرد مجلس فعلی را اعلام کرده و مجلس را ضعیف ترین مجلس طی سال های گذشته معرفی کرده و گفت: در بحث اختصاص حق درمان کارگران به وزارت بهداشت و واریز وجوه به خزانه دولت؛ اگر تلاش و اعتراضات گسترده کارگران و تشکل های کارگری نبود؛ امروز معلوم نبود که چه برسر کارگران و درمان آنان خواهد آمد.

او از نحوه برخورد مجلس با دکتر ربیعی وزیر سابق تعاون و کار که برخاسته از متن کارگران بود؛ انتقاد کرده و گفت: کارگران باید فکری به حال خود کنند؛ از این مجلس آبی برای جامعه کارگری گرم نمی شود!!

این مقام کارگری در مازندران گفت: در انتخابات آینده مجلس، رویکرد کارگران قطعاً تغییر خواهد کرد و با چشمانی باز و آگاهانه نمایندگان خود را انتخاب خواهند کرد.

به گفته وی تاکنون 52 هزار کارگر ساختمانی در مازندران با درج اطلاعات خود در سامانه مربوطه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته اند و امسال نیز با هماهنگی های صورت گرفته تمامی کارگرانی که اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کرده باشند؛ مشمول بیمه تامین اجتماعی خواهند شد.

 

انتخابات جامعه درمان سازمان تامین اجتماعی سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر