کد خبر: 786603 A

رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد:

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: 2500 واحد مسکونی مددجویان بهزیستی در سیل تخریب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سیمرغ، وحید قبادی دانا عصر امروز در حاشیه بهره برداری اولین واحد احداثی مسکن تخریبی ناشی از سیل مددجویان و معلولان تحت پوشش بهزیستی کشور در جمع خبرنگاران به خسارت سیل پایان اسفند 97 و روزهای آغازین 98 در 24 استان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه در جریان سیل هیچیک از مددجویان مراکز شبانه روزی بهزیستی آسیب ندیدند اما متاسفانه سه هزار و 500واحد مسکونی آسیب دید و دو هزار و 500واحد کاملاً تخریب شد.

وی افزود:با کمک دولت در زمینه ساخت مسکن های  تخریبی در شهرهاو روستاهها سازمان بهزیستی نیز 10 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت کرد و با بسیج سازندگی نیز برای ساخت مسکن  تخریبی جامعه هدف بهزیستی کشورقرارداد منعقد کرد .

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امروز  پس از 90روز نخستین منزل مسکونی ساخته شده در کشور در شهرستان سیمرغ به مالک آن تحویل شد که جای قدردانی دارد امیدواریم این روند ادامه یابد.

وی به راه‌اندازی سامانه خسارت برای بررسی دقیق آمار خسارات وارده در نخستین روزهای وقوع سیل اشاره و تصریح کرد: به مسئولین استان مازندران تبریک می‌گویم که هم در آماردهی میزان خسارت وهم در بازسازی جزو استان‌ های پیشرو در کشور بودند.

قبادی دانا گفت: سیل در مازندران به 260 واحد مسکونی مددجویان خسارت وارد کرد.

وی با بیان اینکه گذر زمان خللی در خدمت‌ رسانی ایجاد نخواهد کرد ،تصریح کرد: هفته آینده دوهزارمین مسکن خسارت دیده در زلزله کرمانشاه به عنوان آخرین واحد احداثی تحویل خسارت دیدگان خواهد شد.

قبادی دانا با اشاره به اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در حوادث طبیعی گفت: برای به حداقل رساندن مشکلات درخواست بیمه حوادث طبیعی برای منازل مددجویان را به وزارتخانه ارسال کردیم که برای تخصیص اعتبار به سازمان برنامه و بودجه ارجاع داده شد.

رئیس سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: در دو هفته نخست وقوع سیل سامانه ثبت خسارت سیل تشکیل و 59هزار نوع آسیب نفر در 11مورد مختلف شامل ساختمان،بخشی از ساختمان،لوازم منزل،دام،طیور،زمین کشاورزی احصا  شد .

وی ادامه داد: در بحث قانون جامع حمایت از معلولان تلاش می شود این قانون اجرا شود ضمن اینکه بودجه اجرایی قانون درسال قبل از این گرانی ها 12هزار و500 میلیاردتومان بود که درمجلس کمتر از ده درصد یعنی هزار و یکصد میلیارد تومان درسال بود .

قبادی دانا گفت: همچنین درزمینه اشتغال 3درصدی مددجویان، درآزمون استخدامی اسفند97 ،هزارو200نفر شرکت کردند که115نفرپذیرفته شدند.

وی افزود: مابقی بندهای حمایتی نیز نیاز به اعتبار دارند، به عنوان مثال ماده 27 به هشت هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد اما درقانون 291میلیارد تومان پیش بینی شد اما دهکهای پایین شناسایی و کمک هزینه به آنان تعلق می گیرد.

 

بهزیستی سیل گرانی وزارتخانه حمایت از معلولان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر