کد خبر: 785349 A

مدیریت درمان تامین اجتماعی مازندران:

محمد خورشید از پرداخت بدهی 160 میلیارد تومانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل طی 2 ماه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،محمد خورشیدی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه ویترین خدمات سازمان تامین اجتماعی در حوزه درمان می باشد،گفت: استان مازندران با پنج بیمارستان ملکی،14 مرکز درمانی و طرف قرار داد بودن با 38 بیمارستان و مرکز درمانی دولتی و خصوصی به کارگران تحت پوشش این سازمان خدمات ارائه می دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه حدود 10 درصد از تخت های بیمارستانی استان را مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی تشکیل می دهد،گفت: در سال گذشته طبق آمار 17 میلیون و 500 هزار بار برای خدمات درمانی به مراکز درمانی تحت پوشش مدیریت درمان تامین اجتماعی مازندران مراجعه داشته اند.

مدیریت درمان تامین اجتماعی مازندران با اشاره به فرا منطقه ای بودن بیمارستان ولی عصر قائم شهر گفت: بیمارستان ولی عصر قائم شهر  تاکنون پذیرای 370 بیمار خارج از استان برای انجام عمل آنژیو پلاستی مغزی بوده است.

وی ادامه داد: از این تعداد 180 نفر آماده اعزام به خارج از کشور بوده اند که با همت دوستان و پزشکان متخصص در درون کشور  عمل شدند.

خورشیدی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا در خصوص طرح تحول سلامت و تحمیل هزینه های سنگینش گفت: با اجرای این طرح موجب افزایش حدود 40 درصدی بودجه مدیریت درمان استان گردیده است.

وی اظهار کرد: طی 2 هفته گذشته 160 میلیارد تومان از مطالبات 8 ماهه به دانشگاه علوم پزشکی مازندران و دانشگاه علوم پزشکی بابل پرداخت شده است.

این مقام مسئول گفت: 45 میلیارد تومان به بیمارستان های خصوصی بدهکار هستیم که قرار است طی یک پروسه پرداخت گردد.

وی همچنین از هزینه 13 میلیارد و 500 میلیون تومانی هتلینگ بیمارستان های تامین اجتماعی مازندران خبر داد.

 

تامین اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی درمان سلامت علوم پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر