کد خبر: 784604 A

مدیر کل بهزیستی مازندران:

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: از سال 92 تاکنون با حضور بموقع مشاوران بهزیستی هشت هزار زوج از طلاق منصرف شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سید سعید آرام در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه امروز ساری با بیان اینکه 156 هزار خانوار در قالب 300 هزار نفز از خدمات بهزیستی استان بهره مند هستند،اظهار داشت: این نهاد خدمتی به 50 هزار خانوار جامعه هدف مستمری و کمک هزینه پرداخت می کند.

وی با اعلام اینکه 180 تا 300 هزار نفر از جامعه هدف ماهانه به ارزش 68 میلیون ریال حقوق دریافت می کنند.

مدیر کل بهزیستی مازندران گفت: از سال 92 تاکنون  در راستای تامین مسکن جامعه هدف، سه هزار و 580واحد مسکونی به ارزش 63 میلیارد ریال ساخته شد.

آرام ایجاد فرصت اشتغال برای ممدجویان را از برنامه های بهزیستی استان عنوان کرد و گفت : از سال 93 تاکنون 117 هزار و 400 نفر مددجوی جویای کار از 14 میلیارد تومان تسهیلات بهزیستی بهره مند شدند.

وی ادامه داد: همچنین امسال 50 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی به جامعه هدف پرداخت می شود.

آرام با بیان اینکه هزار و 40 معلول ضایع نخاعی از خدمات بهزیستی مازندران بهره مند می شوند ، افزود: 370 معلول تحت پوشش این نهاد در دانشگاه ها مشغول به تحصیل هستند.

وی خدمات رسانی به 15 هزار معلول ساکن در روستاهای مازندران را از فعالیت های بهزیستی استان برشمرد و گفت: 85 مهد کودک به27 هزار کودک خدمات رسانی می کنند.

مدیرکل بهزیستی مازندران از فعالیت 18 مرکز اورژانس اجتماعی در مازندران برای حمایت و توانمندسازی زنان آسیب دیده خبر داد و تصریح کرد: بهزیستی بعنوان یکی از متولیان اصلی حوزه خانواده و زنان برنامه‌ها و اقدامات گسترده‌ای در کنترل و کاهش خشونت و حل مشکلات اجتماعی دارد.

آرام با بیان اینکه سازمان بهزیستی در ایجاد سلامت اجتماعی دارای فعالیت گسترده‌ای است، به اجرای طرح بشر برای پیشگیری از طلاق اشاره کرد و افزود: از سال 92 تاکنون با حضور بموقع مشاوران بهزیستی هشت هزار زوج از طلاق منصرف شدند.

وی توزیع یک وعده غذای گرم در مهدکودک ها در جهت سوء تغذیه کودکان را از دیگر اقدامات بهزیستی مازندران عنوان کرد.

آرام در بخشی دیگر از سخنانش به اقدام بهزیستی در جهت پیشگیری از تنبلی چشم کودکان بین 3 تا 5 سال اشاره کرد و گفت: در این طرح 80 درصد تحت معاینه قرار گرفتند که از 97 هزار کودک 3 هزار کودک دچار اختلال بینایی درمان شدند.

وی افزود: همچنین 36 هزار نوزاد در سال 97 در طرح پیشگیری از ناشنوایی تحت معاینه قرار گرفتند که 59 نفر از نوزادان دارای اختلال ناشنوایی تحت درمان بهزیستی قرار گرفتند.

مدیر کل بهزیستی مازندران تصریح کرد: سالانه 25 تا 30 هزتر کودک معلول در کشور به دنیا می آیند که برای جلوگیری از تولد نوزادان معلول 260 خانوار توسط 45 کارشناس از آموزش این نهاد حمایتی برخوردار شدند.

 

بهزیستی درمان طلاق ناشنوایی کمک هزینه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر