کد خبر: 780704 A

صبح امروز؛

نخستین واحد مسکونی احداثی برای سیل زدگان مازندران صبح امروز در روستای " تالار پشت " شهرستان سیمرغ افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نخستین  واحد مسکونی احداثی مسکن سیل زدگان صبح امروز با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در کشور،نمایندگان شهرستان قائمشهر ،سیمرغ و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی،استاندار مازندران و دیگر مسئولین استانی در روستای "تالارپشت" شهرستان سیمرغ افتتاح شد.

شهرستان سیمرغ که بیشترین خسارت را در سیل اواخر اسفند 97 و اوایل فروردین 98 متحمل شد و بیشترین خسارت در این شهرستان هم به روستاهای" تالارپشت"  و " رکنی کلاً" وارد شده است.

بنا بر اعلام گزارش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران سیل و سیلاب روزهای یاد شده به بیش از یکهزار و 50 واحد مسکونی شهرستان سیمرغ خسارت وارد کرد.

همچنین سیل به 142 واحد مسکونی روستای رود پشت خسارت وارد کرد که از این تعداد 110 واحد تعمیری و 13 واحد احداثی است ، از هفت واحد تخریبی در دست احداث دو واحد امروز تحویل مالکان شد و مابقی تا اول شهریور آماده می شود.

بنا بر اعلام بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بر اثر سیل به بیش از 6 هزار واحد مسکونی در مازندران خسارت وارد شد که از این تعداد 5 هزار و 550 واحد نیازمند تعمیر و بازسازی بودند که تاکنون 4 هزار واحد پایان یافته و قرار است تا پایان تیر ماه بازسازی بقیه واحدها هم تمام شده و تحویل داده شود.

 

انقلاب اسلامی سیل مجلس شورای اسلامی مسکن شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر