کد خبر: 778324 A

فرمانده سپاه کربلای مازندران:

سردار محمد حسین بابایی گفت:86 واحد مسکونی برای سیل زدگان مازندران در دست احداث است.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سردار محمد حسین بابایی امروز در نشست با خبرنگاران با موضوع طرح جهاد و همبستگی ملی اظهار داشت: پس از وقوع سیل در روزهای پایانی سال 97 و  روزهای آغازین سال جاری، پاسداران و نیروهای بسیجی زودتر از همه دستگاه ها  بصورت سازمان یافته برای کمک به مردم سیل زده سیمرغ، بهنمیر، میاندورود، هزارجریب، ساری و نکا وارد عمل شدند.

وی با تاکید براینکه بخش مردمی سپاه(نیروهای بسیجی) براساس ابلاغیه ها، مقررات و ضوابط مکلف به انجام کاری نسیتند بلکه معین و یاری دهنده به دستگاه های مجری هستند، افزود: نیروهای بسیجی و گروه های جهادی از روزهای ابتدایی وقوع سیلاب در مناطق سیل زده به نجات مردم از سیل، پاکسازی منازل، لایروبی، تعمیرات لوازم آسیب دیده و شست و شوی فرش ها اهتمام ویژه داشتند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران با بیان اینکه میزان خرابی‌های ناشی از سیل فهرست شده در اختیار سپاه قرار گرفت، گفت: طبق آمار و بررسی‌ها از 550 واحد آسیب دیده مددجویان بهزیستی و کمیته امداد 361 واحد تخریبی و مابقی تعمیری بود و بسیج و سپاه برای ساخت این واحدها به کمک بهزیستی و کمیته امداد آمده است.

وی با بیان اینکه سه سال در حال کمک برای ساخت منازل افراد محروم در استان و یک سال هم به ساخت منازل زلزله زدگان سرپل ذهاب کمک می کنیم، افزود: از زمانی که زمین و نقشه واگذار شود، ساخت مسکن مددجویان سه ماه به طول می انجامید.

بابایی با بیان اینکه برخی از آسیب دیدگان از ساخت خانه منصرف شده اند و برخی نیز اقدام به تعمیر واحدها کرده اند، گفت: بسیج در راه امدادرسانی به سیل زدگان  با تمام توان پای کار است.

وی از تحویل 274واحد تعمیری در مناطق سیل زده خبر داد و افزود: 15واحد تعمیری نیز تا پایان تیرماه مرمت و تحویل خانوار می‌شود.

فرمانده سپاه کربلا مازندران  با اشاره به اینکه تاکنون 86 واحد خسارت دیده مددجویان از طرف کمیته امداد و بهزیستی استان برای ساخت به بسیج معرفی شده است، تصریح کرد: منازل مددجویان در مرحله پی کنی، فونداسیون، تأسیسات و نازک کاری قرار دارند.

بابایی ادامه داد: 33واحد در سیمرغ، 32واحد در ساری، 12واحد در میاندرود، 3واحد در سوادکوه شمالی،3واحد در جویبار، 2واحد در نکا و 1واحد در بابلسر برای مددجویان سیل زده احداث و تحویل می شود.

وی با بیان اینکه دو میلیارد و 800میلیون تومان از محل کمک‌های مردمی برای مرمت واحدهای آسیب دیده هزینه شده است، خاطرنشان شد: سه میلیارد و 200میلیون تومان نیز در بخش‌های دیگر مرتبط با مناطق سیل زده هزینه شد.

بابایی به مشارکت گروه های جهادی در خدمات رسانی به سیل زدگان اشاره و گفت: گروه های جهادی استان در پل ذهاب و محرومیت زدایی نقش مهمی در خدمات رسانی داشته اند.

وی به فعالیت 795 گروه جهادی در استان اشاره کرد و ادامه داد: این گروه ها شامل طلاب، دانشجویان، دانش آموزان، جامعه پزشکی، جامعه مهندسین، محلات می شود.

بابایی با بیان اینکه 5هزار و 100نفر در قالب 510گروه جهادی به حوزه عمرانی خدمت می نمایند، یادآورشد: 75مشاور در زمان سیل با هدف کاهش آلام مردم سیل زده به سرکشی و مشاوره مردم پرداختند.

وی با بیان اینکه سپاه کربلا برای امسال متعهد ساخت 493 واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد است، افزود: این منازل به مناطق سیل زده مرتبط نیستند و تا پایان شهریور ماه سال جاری تحویل داده می شوند.

فرمانده سپاه کربلا مازندران به فعالیت لشکر مردمی حضرت زینب(س) در بحث امدادرسانی به سیل زدگان اشاره کرد و گفت: 23جهیزیه به همت این لشکر به نوعروسان سیل زده اهدا شده است.

وی الویت سپاه برای جمع آوری کمک های مردمی مختص مناطق سیل زده را پول و مصالح ساختمانی اعلام و تصریح کرد: اقلام سرمایه ای خیرین جمع آوری و پس از اتمام ساخت منازل سیل زدگان به خانوار تحویل می شود.

 بابایی از اعلام آمادگی سپاه و بسیج در کنترل امنیت اخلاقی خبر داد و گفت: گناه آشکار و کشف حجاب در معابر عمومی به جامعه لطمه می زند و باید از آن پیشگیری کرد و نباید اجازه داد مظاهر فساد در جامعه رواج یابد.

فرمانده سپاه کربلای مازندران به فعالیت گروه های فرهنگی هنری سپاه کربلا در سواحل و تفرجگاه های ساحلی استان اشاره کرد و افزود: گروه های هنری که برنامه های متنوع و ارزشی جهت اجرا در سواحل استان دارند از حمایت سپاه برخوردار می شوند.

 

برنامه های متنوع سیل فرش کربلا زلزله زدگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر