کد خبر: 778136 A

دادستان نکا:

دادستان نکا گفت: در سال گذشته 30هزار پرونده قضایی در 15شعبه نکا رسیدگی شد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام اسماعیل ملاکریمی در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته قوه قضائیه افزود: همه تلاش ما برای برقراری عدالت و احقاق حق در جامعه است.

وی گفت: خط قرمز ما در دادگستری و دادستانی، سلب امنیت شهروندان و قدرت نمایی با چاقو و اسلحه و.. است و با هنجارشکنان برخورد می شود.

دادستان نکا بیان داشت: سوابق بیش از سه مورد برای افرادی که مصادیق امنیت را رعایت نکنند و در جامعه ناامنی ایجاد کنند؛ برخورد جدی قوه قضائیه است.

ملاکریمی اظهار داشت: بخش اعظم فضای اقتصادی استان و شهرستان سوء مدیریت و عدم ترحم به همدیگر و احتکار و انبار کالاست کخ در همین اواخر چند تن شکر در نکا کشف شد.

وی با اعلام اینکه کارگروه نظارت بر کالای اساسی تشکیل شد؛ خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی از موارد احکام خوبی در این راستا اجرایی نشد و بازدارنده نیست.

دادستان نکا گفت: احکام کارگروه نظارت بر کالای اساسی با تعزیرات است و برای آرامش بازار باید تلاش کنیم.

ملاکریمی با بیان اینکه تلاش شد تا از تحصن کارگران در شهرستان جلوگیری شود، گفت: معتقدیم نباید تحصن مطالبات کارگری انجام شود و در عوض باید پیگیری شود و مسوولان جوابگو باشند.

وی افزود: در این راستا بخشی از کارگران نکا چوب ماههاست حقوق نمی گیرند و این مساله در درازمدت حفاظت از جنگل را تقلیل می دهد.

وی با تاکید بر برخورد با افراد بی حجاب در جامعه یادآور شد:  کسی که در حوزه فساد و فحشا و مصداق بی حجابی در داخل خودرو انجام دهد و این عمل اگر مغرضانه باشد؛ از جرائم مشهود است و باید برخورد شود.

ملاکریمی گفت: شهرستان نکا در ثبت نام سامانه سجام مقام اول استان را دارا است و افراد با دارا بودن کد این سامانه می توانند اطلاعات و تخلفات را گزارش کنند.

 

تعزیرات جامعه خودرو دادگستری تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر