کد خبر: 777295 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران:

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در خرداد ماه سالجاری (98) تعداد 13نفر (9 مرد و 4زن ) بر اثر غرق‌شدگی در مازندران جان باختند.

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی عباسی با بیان  اینکه شنا در خارج از طرح‌های دریا بدون در نظر گرفتن عمق و وسعت آن، عدم آشنایی با فن شنا، عدم آگاهی از تفاوت شنا از دریا و استخر از دلایل بروز حادثه برای گردشگران است، افزود:در خرداد ماه امسال 6 نفر در رودخانه ،  5 نفر در دریا و 2 نفر در کانال غرق شدند.

وی ادامه داد: غرق شدگی یکی از علل مرگ و میر غیرعمدی است که به راحتی قابل پیشگیری است. با انجام اقداماتی همچون حصارکشی استخرها، عدم شنا در اماکنی که امکان کمک رسانی نیست، داشتن همراه در حین شنا، عدم شنا توسط افرادی که بدلیل بیماری منع برای شنا دارند، می توان از بروز غرق شدگی در حین شنا کردن را کاهش داد.‌

عباسی افزود : به افرادی که قصد شنا در دریا را دارند توصیه می شود حتماً از طرحهای سالم سازی دریا که غریق نجات در آنها حضور دارند استفاده کنند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان یاد آور شد :اطلاع رسانی و آگاهی عمومی به شیوه های مختلف می تواند برای کاهش تلفات انسانی بسیارموثر باشد و رسانه ها می توانند نقش ویژه ای در اطلاع رسانی و کاهش تلفات ناشی از غرق شدن شناگران در دریای خزر ایفا کنند.

 

استان مازندران دریای خزر رسانه مرگ غرق شدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر