کد خبر: 775711 A

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی:

معاون باغبانی جهاد کشاورزی گفت: با برگزاری جشنواره ها زمینه های گردشگری کشاورزی و باغبانی فراهم شود.

به گزارش ایلنا، محمدعلی طهماسبی شامگاه چهارشنبه در دومین جشنواره ملی تمشک نکا افزود: تلاش برای شناساندن ظرفیت های کشاورزی هر منطقه از مسائل مهمی است که بواسطه جشنواره ها محقق می شود.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره تمشک در نکا تصریح کرد: جشنواره تمشک برای دومین سال در نکا برگزار و زمینه ساز توسعه بیستر در این حوزه است.

طهماسبی با اعلام اینکه توسعه کشت ارقام مختلف تمشک و محصولاتی از این قبیل در دستور کار است؛ اظهار داشت: حدود 11رقم تمشک و بلوبری وارد کشور شده و قرنطینه را طی و در حال تکثیر است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار امیدواری کرد که با تولید و تکثیر این نوع محصولات تنشک و بلوبری از مرارت و رنج برداشت کم شود.

وی همچنین با اشاره به برپایی نمایشگاه توانمندی ها ک ظرفیت های نکا در حاشیه جشنواره گفت: برگزاری نمایشگاه هم بیانگر ظرفیت و پتانسیل در این بخش است و البته ظرفیت فراوان داریم که ناشناخته است و یکی از این ارزش افزوده گردشگری است.

طهماسبی افزود: باید جشنواره های کشاورزی تمشک، انار،گل محمدی و زعفران برگزار و زمینه گردشگری کشاورزی و باغبانی فراهم شود.

این مسوول با بیان اینکه 5 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای گلخانه های کشور اختصاص داده شده است؛ خاطر نشان کرد: امیدواریم مازندران در جذب این اعتبارات با سود کم تلاش کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین یادآور شد: در بخش اشتغال روستایی از مجموع اعتبارات 1.5میلیارد دلاری کشور

450 میلیارد مازندران سهمیه پارسال مازندران بود که 900 میلیارد تومان اختصاص یافت.

طهماسبی گفت: امسال 130میلیارد تومان تسهیلات کشاورزی در مازندران اختصاص داده شده است و امیدواریم به بیش از هزار میلیارد تومان برسد.

 

اشتغال جهاد کشاورزی کشاورزی گردشگری وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر