کد خبر: 775486 A

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی:

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه حفاظت از خاک در مجلس خبر داد و گفت: اگر آب و خاک به خوبی مدیریت و حفاظت شود بخشی از مسائل قابل رفع خواهد بود.

پبه گزارش ایلنا از ساری،علی اصغر یوسف نژاد در همایش زهکشی اراضی شمال کشور که امروز در ساری برگزار شد، با بیان اینکه چرا نمی‌توانیم از مواهب الهی وطبیعی برای رشد و شکوفایی اقتصاد استان مازندران بهره گیری نیاز به کار کارشناسی دارد ،اظهار داشت: باید درک کنیم چرا نمی‌توانیم اقتصاد استان را جهت دهیم و اثرات خوبی روی درآمد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه بهره برداری از مزارع کشاورزی سنتی و دیمی است،افزود: اگر فضا برای بهره وری مناسب انجام گیرد می‌تواند در بهبود اقتصاد اثرگذار باشد و اکنون خاک موضوع گمشده در حوزه کشاورزی به شمار می‌رود.

عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خاک مسئله بسیار مهم در حوزه کشاورزی است اما به آن توجه نمی‌شود از تصویب لایحه حفاظت از خاک در مجلس خبر داد و گفت: اگر آب و خاک به خوبی مدیریت و حفاظت شود بخشی از مسائل قابل رفع خواهد بود.

وی افزود : متأسفانه دانشگاه‌ها به عنوان کلینیک تخصصی و علمی به دستگاه‌های کمک نمی‌کنند و این به عنوان یک نقیصه به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مازندران کشاورزی است و درامد خانوارها مستقیم به ابن موصوع ارتباط دارد،تصریح کرد: اگر کشاورزی از نظر مالی و فکری غنی باشد، بازار نیز رونق پیدا می‌کند.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی میزان تولیدات کشاورزی استان مازندران را هفت میلیون تن اعلام کرد و افزود: کشورهای آسیای میانه متقاضی تولیدات مازندران هستند و باید نسبت به صادرات آن برنامه ریزی و توجه کرد زیرا موجب ارز آوری و افزایش درآمد عمومی می شود.

یوسف نژاد شمار آب بندان های استان را 820 مورد اعلام و خاطرنشان کرد: 17هزار هکتار آب بندان در استان وجود دارد که تقویت آن به استان کمک می کند.

وی تصریح کرد:مازندران سرمایه و مواهب خدادادی فراوانی دارد  که می توان با آن قتصاد را گسترش داد تحقق این مهم نیاز به همدلی و همسویی دارد.

یوسف نژاد گفت: توجه به حوزه کشاورزی از مهم ترین برنامه های برنامه ششم توسعه است.

 

خاک رئیسه مجلس شورای اسلامی سرمایه کشاورزی لایحه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر