کد خبر: 774753 A

فرمانده انتظامی استان مازندران اعلام کرد:

فرمانده انتظامی استان از اجرای طرح ساماندهی سواحل دریا در بیش از 48 نقطه از سواحل استان در تابستان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،سردار "سید محمود میرفیضی" با اعلام این خبر، گفت: طرح تابستانه پلیس از 20 خردادماه سال جاری همزمان با استان های شمالی کشور در استان مازندران کلید خورد.

وی تصریح کرد: این طرح با هدف برقراری نظم و امنیت ترافیکی، انتظامی، اجتماعی در 4 محور دریا، تفرجگاه ها و بوستان ها، محورهای مواصلاتی و شهرها با به کارگیری همه امکانات و تجهیزات و بسیج منابع با همکاری و تعامل سایر سازمان ها و دستگاه ها به مرحله اجرا در آمد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به طرح ساماندهی سواحل دریا در طول بیش از 338 کیلومتر از 487 کیلومتر ساحل دریا، افزود: طرح ساماندهی سواحل دریا در استان با محوریت استانداری و تشکیل کمیته های 12 گانه اجرایی شد که در این راستا فرماندهی انتظامی استان به عنوان مسئول کمیته امنیت عهده دار برقراری نظم و امنیت ترافیکی و انتظامی در سواحل است.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه طرح ساماندهی سواحل دریا در 48 نقطه از سواحل دریا اجرایی شد، افزود: 41 چادر مردانه و37 چادر زنانه برای شنا و استفاده صحیح از دریا با امکانات لازم و با حضور ناجیان غریق پیش بینی شد.

فرمانده انتظامی استان مازندران همچنین از شناسایی 358 نقطه حادثه خیز در سواحل دریا خبر داد و اظهار کرد: در سال گذشته در مناطق ممنوعه و به دلیل عدم آشنایی به فنون شنا  بیش از 58 نفر از هموطنان در دریا غرق شدند.

وی به شهروندان و مسافران، توصیه کرد: ضمن توجه به هشدارهای پلیس و عوامل امداد و نجات در سواحل و همچنین عدم شنا در مناطق ممنوعه از شنا در نقاط حادثه خیز دریا اکیدا خودداری کنند.

سردار میرفیضی، اظهار کرد: در طرح تابستانه پلیس، ماموران انتظامی علاوه بر حضور در سواحل دریا در 120 شهرک ساحلی و 56 تفرجگاه حضور فعال داشته و در راستای برقراری نظم و امنیت فعالیت می کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با پیش بینی افزایش سفرهای تابستانی در سال جاری، افزود: برای رفاه حال شهروندان و مسافران، محدودیت های ترافیکی در محورهای مواصلاتی استان در ایام خاص و روزهای پایان هفته که شاهد افزایش حجم تردد ها هستیم، پیش بینی و از سوی پلیس راه در جاده ها اعمال خواهد شد.

وی با اشاره به کاهش 5 درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی در تابستان سال گذشته، ابراز امیدواری کرد: با توجه به تدابیر و تمهیدات ویژه ترافیکی و استفاده از تجهیزات و دوربین های پایش تصویری و کنترل سرعت در محورهای مواصلاتی و تجهیز کارکنان پلیس به دست افزارهای الکترونیکی برای نظارت و کنترل بیشتر در کنار رعایت قوانین ومقررات راهور از سوی رانندگان، شاهد کاهش حوادث رانندگی باشیم.

سردار میرفیضی با اشاره به اقدامات ایجابی پلیس در راستای جلب مشارکت های مردمی برای برقراری نظم و امنیت در طرح تابستانه از اقدامات گسترده پلیس در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در سواحل دریا و تفرجگاه ها در راستای اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی خبر داد.

وی همچنین با اشاره به تعامل و همکاری خوب صدا وسیمای مرکز مازندران در راستای اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران از وضعیت دریا و ترافیک جاده ها، افزود: بی شک تعامل وهمکاری صدا وسیما و رسانه های گروهی استان در راستای آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به شهروندان ومسافران تاثیر بسزایی در پیشگیری از حوادث و جرایم خواهد شد.

 

استان مازندران امداد و نجات پلیس راه مسافران مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر