کد خبر: 774328 A

رئیس کل دادگستری استان مازندران خبر داد:

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: ضارب دو محیط‌بان مازندرانی به 15 سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری رئیس کل دادگستری استان مازندران در این خصوص گفت: طی این حادثه که فروردین ماه 1396 در جنگل های نکا اتفاق افتاد ضارب با شلیک پنج تیر ساچمه ای از تفنگ شکاری، دو محیط بان را در حین انجام وظیفه مصدوم کرد و از صحنه گریخت.

رئیس شورای قضایی استان مازندران با بیان این مطلب که ضارب دارای سوابق متعدد کیفری است، ادامه داد: متهم در محدوده جنگلی سنگ دره ضمن بی توجهی به اخطار محیط بانان در خصوص غیرمجاز بودن اسلحه خود و تمرد نسبت به مامورین، با سلاح شکاری محیط بانان را هدف تیراندازی قرار داد که در این حادثه دو مامور محیط بانی از چند ناحیه بدن به شدت مصدوم شدند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری افزود: در جلسات دادگاه اتهامات مبنی بر شروع به قتل عمدی، ایراد جرح عمدی با اسلحه، نگهداری اسلحه غیرمجاز و تمرد نسبت به مامورین در حین انجام وظیفه به متهم تفهیم شد و دفاعیات لازم از سوی شخص مذکور صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از ارائه نظریه پزشکی قانونی و بررسی کلیه مدارک و مستندات، ضارب به 15 سال و یک ماه حبس تعزیری و پرداخت دیه محکوم شد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری یادآور شد: رای صادره حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور خواهد بود.

استان مازندران حبس دیه دادگستری محیط بان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر