کد خبر: 772759 A

دبیر اجرائی خانه کارگر مازندران:

نصراله دریابیگی در دیدار با نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت:مجلس در بحث انتخاب مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ورود پیدا کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نصراله دریابیگی عصر امروز در دیدار جمعی از تشکلات  کارگری و بازنشستگی استان مازندران با حسین نیاز آذری،نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کارگران و بازنشستگان بیشترین تاثیر را در پیروزی انقلاب را داشتند،گفت: متاسفانه امروز کارگران و بازنشستگان از نظر معیشت وضعیت نامناسبی دارند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در ادامه با بیان اینکه تشکیلات خانه کارگر در سراسر کشور دارای 85 شعبه می باشد،اظهار کرد: استان مازندران در چهار شهرستان ساری،قائم شهر،آمل و بهشهر برای رفاه حال کارگران و بازنشستگان  در حال فعالیت هستند.

دریابیگی ادامه داد: تشکیلات خانه کارگر با تمام قوا در تلاش است که علی رغم دریافت کمترین بودجه از نهاد خاصی و فقط با حق عضویت ها و پول خود کارگران،با برگزاری کلاس های آموزشی رایگان بیشترین خدمات را به کارگران،بازنشستگان و فرزندانشان  ارائه نمایند.

وی عنوان کرد: قانون کار و انجمن صنفی محصول خانه کارگر است و بیش از پنج هزار نفر از کارگران دارای تحصیلات عالیه بوده و در رشته‌های مختلف تحصیل می‌کنند.

دریابیگی با بیان اینکه بیش از 90 درصد کارگران دارای قرار داد سفید امضا هستند،ادامه داد: امروز معضل اصلی کارگران مشکلات معیشتی است و این امر وضعیت را اسفناک کرده است درحالی‌ که طبق قانون، کارگران باید حداقل حقوق قانونی را دریافت کنند .

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران با اشاره به اینکه بیش از 70 درصد از بازنشستگان دارای حقوق حداقلی هستند،گفت: متأسفانه جریان خصوصی‌سازی در استان به فساد، مال‌اندوزی و ویژه خواری تبدیل‌شده است و قراردادهای سفید امضاء در شأن کارگران نیست و استثمار محسوب می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مازندران در ادامه از عملکرد دولت در خصوص تاخیر در انتخاب سازمان تامین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه سازمان مهم و کلیدی تامین اجتماعی که میلیون ها کارگر و بازنشسته را تحت پوشش خود قرار داده است،بعد از گذشت 8 ماه همچنان با سرپرست اداره می شود.

وی ادامه داد: لازم است که نمایندگان مجلس و دولت محترم در خصوص این انتخاب هرچه سریع تر ورود پیدا کرده و دلسوزانه شخصی از بدنه سازمان تامین اجتماعی که خود با گوشت،پوست و استخوان خود مشکلات سازمان تامین اجتماعی،کارگران و بازنشستگان را لمس کرده باشد،برای تصدی این پست انتخاب گردد.

 

 

 

 

 

پول دولت سازمان تامین اجتماعی مجلس شورای اسلامی نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر