کد خبر: 767754 A

در جلسه شورای اداری مازندران؛

در سومین جلسه شورای اداری مازندران تفاهم‌نامه همکاری استانداری مازندران و صندوق ضمانت صادرات ایران منعقد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسن خیریانپور در جلسه شورای اداری مازندران که با هدف امضای تفاهم نامه همکاری استانداری مازندران و صندوق ضمانت صادرات ایران در استانداری این استان برگزار شد، با بیان اینکه صادرات از مهمترین هدف استان است ،اظهار داشت: مازندران با دارا بودن ظرفیت های بالفعل و بالقوه و تولید سالانه بیش از 7 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی مازاد نیاز استان و حتی کشور از ظرفیت خوبی در حوزه صادرات برخوردار است.

وی فرآورده های لبنی ،مرکبات،مواد پلاستیکی،سیمان،کاغذ ،گل و گیاه و محصولات شیلاتی را از جمله ظرفیت های صادراتی استان برشمرد که می توان با هدف گذاری درست این ظرفیت ها را افزایش داد.

معاون هماهنگی و توسعه امور اقتصادی استانداری مازندران

 گفت: در کارگروه صادرات غیر نفتی مقرر شد تا پایان برنامه ششم با همکاری اعضای کارگروه  بویژه تشکل های خصوصی و اتاق بازرگانی میزان صادرات استان به 3 میلیارد دلار ارتقا پیدا کند.

وی افزود: اگر چه مشکلات بین المللی ،داخلی برای تحقق این امر وجود دارد اما تلاش می کنیم این موانع را از پیش روی توسعه صادرات برداریم.

در سومین جلسه شورای اداری استان مازندران در سال جاری، تفاهم‌نامه همکاری استانداری مازندران و صندوق ضمانت صادرات ایران با هدف حمایت و توسعه و تنوع‌بخشی و کاهش ریسک صادرکنندگان استان مازندران و استفاده از ظرفیت‌های قانونی و مالی صندوق ضمانت صادرات ایران تا سقف یک میلیارد دلار منعقد شد.

 

استفاده از ظرفیت دلار شورای اداری صندوق ضمانت صادرات ایران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر