سرخط خبرها:
کد خبر: 767257 A

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهشهر تاکید کرد:

حسین یوسفی گفت: بهشهر یکی از شهرهای قدیمی، تاریخی و گردشگری کشور است که جای خالی موزه ای متناسب با فرهنگ و تاریخ این شهر کهن در استان مازندران احساس می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهشهر در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با تاکید بر ضرورت احداث یک موزه جامع در شهرستان بهشهر  افزود: شهرستان بهشهر به دلیل دارا بودن جاذبه های ملی و بین المللی در بخش گردشگری و باستانی از شهرهای تاریخی ایران است که جای خالی موزه در این شهرستان احساس می شود.

حسین یوسفی گفت: تاکنون 50 اثر در بهشهر به عنوان شهری تاریخی و قدیمی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

وی اظهار داشت: بهشهر با دارا بودن مجموعه های تاریخی همچون عباس آباد،  صفی آباد، چشمه عمارت، غارهای هوتو و کمربند، گوهرتپه، باغ شاه و... مجموعه ای بی نظیر از تاریخ و میراث است که با دارا بودن اشیاء مختلف تاریخی و فرهنگی نیاز وجود یک موزه در این شهرستان احساس می شود.

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بهشهر گفت: با توجه به ظرفیت میراثی که در این شهرستان وجود دارد؛ اینگو.نه احساس می شود که یکی از نیازهای مهم شهرستان در این بخش وجود یک موزه جامع است تا ظرفیت های مختلف تاریخی، میراثی و گردشگری و سنتی این منطقه به معرض نمایش گردشگران گذاشته شود.

یوسفی گفت: در حال حاضر موزه باغ جهانی عباس آباد و سایت موزه گوهرتپه در بهشهر وجود دارد؛ اما این موزه ها به صورت تخصصی و محدود در بعضی حوزه ها فعالیت می کنند و با توجه به جامعیت شهرستان بهشهر در بخش های مختلف میراثی، گردشگری و تاریخی، ایجاد موزه جامع می تواند ظرفیتی مهم برای رشد و ترقی گردشگری منطقه باشد.

وی افزود: موزه ها نقش مهمی در توسعه فرهنگی برعهده دارند که باید با ایجاد موزه جامع، ضمن حفظ آثار میراثی، فرهنگ، تاریخ، تمدن و میراث ما حفظ و به آیندگان منتقل شود.

 

صنایع دستی و گردشگری گردشگری موزه بهشهر قطب گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر