کد خبر: 767249 A

مدیر کل پزشکی قانونی اعلام کرد:

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران آمار معاینات انجام شده فروردین ماه سالجاری در استان را هزار 895 نفر اعلام کرد و افزود : این رقم در مقایسه با مدت مشاه سال قبل یک درصد کاهش داشت

به گزارش خبرنگار ایلنا ،علی عباسی با اشاره افزایش 2 درصدی نزاع در مردان و کاهش 6 درصدی در زنان  تصریح کرد : از این تعداد ذکر شده هزار 258نفر مرد و مابقی زن هستند .

 بر اساس این گزارش بیشترین نزاع به ترتیب مربوط به شهرهای ساری ومیاندرود با 402، بابل با 229و آمل با 177نفر و کمترین موارد نزاع در شهر بس آباد با 13نفرثبت شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران با تاکید بر اینکه نزاع و درگیری بیشترین دلیل مراجعه افراد به مراکز پزشکی قانونی است ، تصریح کرد :بخش قابل توجهی از افراد به دنبال وقوع نزاع و درگیری از طرف مراجع قضایی و انتظامی به مراکز پزشکی قانونی ارجاع می شود که بر اساس نوع و میزان آسیب دیدگی با توجه به قانون مجازات اسلامی برای آنان گواهی صادر میشود.

 این مقام اجرایی استان یکی از دلایل بالا بودن آمار نزاع را پائین بودن سطح تحمل افراد در جامعه دانست و گفت : میتوان با آموزش مهارت های زندگی به خصوص در سنین پایین میزان تحمل افراد را در شرایط استرس بالا برد تا افراد به جای درگیری فیزیکی ، با بحث ، گفتگو و تفاهم مشکلات فی ما بین را حل و فصل کنند.

 

 

آسیب دیدگی زنان مردان مهارت های زندگی قانون مجازات اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر