کد خبر: 766920 A

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 :

سید محمد جعفری گفت: از ابتدای فصل خرید دانه روغنی کلزا در سالجاری تاکنون 12 هزار و 500 تن کلزا به ارزش 399 میلیارد و 273 میلیون ریال از کشاورزان مازندرانی خریداری شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه2 با بیان اینکه پرداخت وجه به کشاورزان با توجه به ثبت اطلاعات محموله های دریافتی در سامانه جامع گسترش فن آوری نوین خرید تضمینی در صف انتظار قرار می گیرد، گفت: تاکنون 3 میلیارد و 752 میلیون ریال پول به حساب کشاورزانی که کلزای خود را به شرکت غله تحویل دادند واریز شد و با پیگیری های مستمر تلاش می کنیم تا باقیمانده مطالبات کشاورزان کلزا کار بزودی از طریق سامانه خرید تضمینی بانک عامل پرداخت گردد.

سید محمد جعفری با بیان این مطلب اظهار داشت: این میزان خرید توسط 14 مرکز از 23 مرکز تجهیز شده در شهرستانهای گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور صورت پذیرفت.

وی افزود: بیشترین آمار تحویل کلزا مربوط به شهرستان بهشهر با 51 درصد تحویل این محصول به مراکز خرید تضمینی شرکت غله می باشد.

جعفری اظهار داشت: بر اساس دستور العمل خرید تضمینی کلزا قیمت پایه خرید هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا  با دو درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 34 هزار و 398 ریال تعیین شده است.

جعفری با بیان اینکه در مراکز خرید شرکت غله، دانه های روغنی کلزا تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری می باشد ، گفت: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 اظهار داشت: تاکنون 14 مرکز به تناسب حجم ارائه دانه روغنی کلزا در استان بازگشایی شده و تعداد 9 مرکز دیگر نیز از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری تجهیز و در آمادگی کامل جهت دریافت این محصول می باشند.

سید محمد جعفری با اشاره به اینکه خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد و هیچ محصولی از کشاورزانی که در سامانه ثبت نام نکرده اند خریداری نخواهد شد اظهار داشت : کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

جعفری در پایان خاطرنشان کرد: تا زمانی که کشاورزان عزیز، کلزا برای تحویل داشته باشند مراکز خرید شرکت غله دائر خواهند بود.

 

جهاد کشاورزی وزن ساری کشاورزان کارت ملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر