کد خبر: 766538 A

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری عنوان کرد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری از کسب رتبه اول مازندران در جذب اعتبارات اشتغال فراگیردر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسن خیریان پور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در سالن شماره یک استانداری طی سخنانی اظهار داشت: بحث جذب تسهیلات اشتغال زایی در استان باید به بهترین نحو و با هدف رونق تولید و افزایش اشتغال توسط دستگاه های مرتبط و بانک ها پیگیری شود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه به اعتبارات تبصره 18 قانون بودجه 97 افزود: دستگاه های مرتبط اقدامات خود را در این زمینه به صورت بی وقفه ادامه دهند.

خیریانپور ادامه داد: سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری(سیتا) و اعتبارات مرتبط با آن توسط دستگاه های اجرایی مرتبط علی الخصوص جهاد کشاورزی باید مورد پیگیری ویژه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران خاطرنشان کرد: در بحث بسته رونق تولید در سال گدشته 700 میلیارد تومان پرداخت شده از محل بسته و تسهیلات مستقیم بانک ها و امسال هم تا کنون بیش از 230 میلیارد تومان پرداخت شده است که عملکرد خوبی در سطح کشور داریم.

وی با اشاره به عملکرد بسیار خوب استان در تسهیلات اشتغال روستایی خاطرنشان کرد: تا کنون حدود 250 میلیارد تومان تسهیلات با همکاری ویژه دستگاه های اجرایی و بانک ها پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تشکیل هفتگی جلسات کمیته نظارت و تعیین تکلیف طرح های مانده در بانک ها نیز باید در اولویت قرار گیرد.

خیریان پور با تأکید بر ضرورت نظارت بر تسهیلات پرداخت شده افزود: از دستگاه ها می خواهیم در صورت مشاهده هر گونه انحراف در این تسهیلات نوارد را منعکس نموده تا در صورت عدم رفع انحراف توسط متقاضی اقدامات قانونی لازم صورت پذیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران تصریح کرد: بخشی از اعتبارات اشتغال روستایی در اختیار دستگاه های حمایتی کمیته امداد، بهزستی و بنیاد شهید می باشد که جا دارد در این زمینه تلاش بیشتر برای جذب این تسهیلات صورت گیرد.

وی با اعلام رتبه اول مازندران در بحث جذب اعتبارات اشتغال فراگیر خاطرنشان کرد: در بحث تسهیلات اشتغال فراگیر نیز تا کنون بیش از 251 میلیارد تومان پرداخت شده که در سطح کشور بهترین عملکرد را داریم.

خیریان پور خاطرنشان کرد: در زمینه جذب تسهیلاتی که دولت و مجلس برای استان مصوب نموده اند باید به بهترین نحو برای رونق تولید و حل مشکلات بنگاه های اقتصادی اقدام شود.

وی در پایان با اشاره بر عملکرد مطلوب استان در اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار افزود: در سال گذشته بالغ بر 145 درصد از سهمیه استان محقق شد و امسال نیز این موضوع باید به صورت پیگیری شود.

 

اشتغال بنیاد شهید مشکلات قانون بودجه کارگروه تخصصی اشتغال استان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر