کد خبر: 764766 A

استاندار مازندران:

احمد حسین زادگان گفت:راه اندازی واحدهای راکد و تملیک شده از سوی بانک ها با جدیت پیگیری می شود.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی استانداری مازندران،احمدحسین زادگان در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور، با بیان اینکه نیروی انسانی توانمندی در استان مازندران وجود دارد، گفت: زیرساخت های اقتصادی خوبی نظیر سه بندر هم در استان به برکت انقلاب اسلامی ایجاد شده است و سعی کردیم براساس مزیت های موجود، به دنبال استفاده از ظرفیت های استان نظیر فرودگاه ها و بنادر باشیم. 

وی با اشاره به اینکه ایجاد منطقه آزاد شروع خوبی برای رونق اقتصادی استان است، تصریح کرد: موانعی در حوزه اقتصادی داریم و از داشتن صنایع مادر به دلیل محدودیت های زیست محیطی محروم هستیم و شاید بتوان اذعان کرد که این نظر صحیح است که اگر توجه کافی به کشاورزی و صنایع تبدیلی بشود، نیاز به صنایع بزرگ مرتفع می شود اما به آن بخش نیز توجه خوبی نشده است.

مقام عالی دولت در مازندران، یادآور شد: تلاش می کنیم با رایزنی های ملی صنایع پتروشیمی و فولاد را در استان راه اندازی کنیم. 

استاندار مازندران تصریح کرد: تولیداتی در تراز ملی در استان وجود دارد که در برخی مواقع همین که کاری به تولیدکننده نداشته باشیم و مانع آنها نباشیم، مفید است.

وی با بیان اینکه راه اندازی واحدهای راکد و تملیک شده از سوی بانک ها در راستای رونق تولید در دستور کار استان قرار دارد، اظهار داشت: پیگیری امور فعالین اقتصادی را منوط به ملاقات های عمومی نکرده ایم  و در زمان های مختلف پیگیر مسایل و مشکلات آنان هستیم.در پیگیری امور تولیدکنندگان بانک های خصوصی همکاری لازم را ندارند و مجبور می شویم که مصوبات خاص جهت حمایت از تولیدکنندگان صادر کنیم.

استاندار در خصوص برخی واحدهای بزرگ و قدیمی استان نیز گفت: نساجی مازندران، نساجی قائم شهر و شرکت چوب و کاغذ به هر دلیلی بخاطر تزریق بیش از نیاز نیروی کار در دولت های مختلف به شرایط بدی رسیده اند. چوب و کاغذ به جایی رسیده که فقط بتواند خود را اداره کند. مشکلات نساجی را نیز در سطح ملی در حال پیگیری هستیم.

حسین زادگان تاکید کرد: تحول در تولید و رونق آن نیازمند عزم و همت همه دستگاه ها، نهادها و بانک هاست و هر کسی باید برای تحقق رونق تولید نقشش را بدرستی ایفا نماید.

 

استفاده از ظرفیت دولت کشاورزی تملیک منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر