کد خبر: 764714 A

در سال رونق تولید؛

کارخانه ها را چه کسانی به این روز انداخته اند؟ اشتغال را چه کسانی ذبح کردند و سرنوشت غمبار کارگران را چه کسانی رقم زدند؟ آمریکا؛ انگلیس، آلمان، فرانسه و یا ...؟

تحریم؛ تحریم است فرقی هم نمی کند خارجی باشد یا داخلی و اتفاقا در این سال ها خود تحریمی ها دمار از روزگارمردم درآورده اند؛ با عناوین مختلف!

صحبت های یکی از خطیبان جمعی درباب گرانی ها را می خواندم؛ گفته بود: خرما که از آمریکا وارد نمی شود! چرا باید مردم خرما را کیلویی سی و چند هزار تومان بخرند؟!

کارخانه بزرگی همچون چوب و کاغذ مازندران را به انحاء مختلف و با حربه های جور واجور اجازه نفس کشیدن نمی دهند و از آن سوی دلالان که باید آنان را قاتل جان مردم نامید؛ کاغذ وارد می کنند و ظرف دو هفته بلایی بر سر بازار این کالا می آوردند که چنگیز و مغول و... بر سر این کشور نیاوردند!

قاچاق کالا کارکیست؟ آمریکا، انگلیس، فرانسه؟

کارخانه ها را چه کسانی به این روز انداخته اند؟ اشتغال را چه کسانی ذبح کردند و سرنوشت غمبار کارگران را چه کسانی رقم زدند؟ آمریکا؛ انگلیس، آلمان، فرانسه و یا ...؟

تحریم ، تحریم است! در تحریم های خارجی می دانیم کدام کشور و چه شخصیت هایی می خواهند نظام جمهوری اسلامی ایران را به قهقراء ببرند؛ لیکن تکلیف ملت با تحریم  کنندگان داخلی چیست؟

یک روز مسکن ، روزی دیگر بازار ارز و دلار را متلاطم می کنند و یک روز شکم اشان را با سودهای حرام بازار خودرو پرمی کنند و یک روز...؟ فرقی نمی کند؛ اینان به جان ملت افتاده اند و حاضرند خون خلق الله را درشیشه کنند به هرقیمتی!

تحریم، تحریم است! و ما در استان مازندران به گونه ای دیگرتوسط مسئولان محترم برخی سازمانها و نهادها تحریم گشته ایم! تحریم هایی که هیچ توجیهی ندارند و صرفاً منافع و مصالح نظام و استان را بهانه می کنند!!

دو ماه از سال 1398 هم گذشت؛ در سال رونق تولید هستیم و رهبر معظم انقلاب همگان را برای رفع موانع تولید و پویایی تولید فراخوان ملی داده اند !

دو ماه از سال گذشته و هنوز نمی دانیم برنامه مسئولان محترم استان برای رونق تولید چیست؟

تحریم ؛ تحریم است و ما در استان مشمول خود تحریمی برخی مدیران و مسئولان شده ایم!

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استانها و مازندران تشکیل شده سال گذشته بیش از 1500 جلسه در این باره تشکیل شده و دریغ از یک جلسه حضور خبرنگاران در این نشست ها ؟!

می گویند در این ستاد؛ کارفرمایانی که در بحث تولید و اشتغال زایی تلاش می نمایند، مسایل و مشکلات  شخصی اشان را بیان می کنند و صلاح نیست که این مسایل رسانه ای شوند!

با پوزش از مسئولان محترم! مسایل و مشکلات شخصی کارآفرینان چیست که ما نمی توانیم بشنویم واحتمالاً منعکس نماییم!

اگر رسانه ها نامحرم هستند؛ خب حکم نامحرمی آنان برای تمامی جلسات استان صادر گردد و ما نیز سکوت خواهیم نمود اگر مسئولان تصمیم گیرنده برحق باشند!!

کدام یک ازحوزه های اقتصادی در استان مازندران برنامه های خود را در راستای رونق تولید درسال جاری اعلام نموده و عملاً وارد میدان عمل شده اند؟

ضمن عرض ادب و ارادت به مسئولان محترم سازمان صمت و مدیران شهرک های صنعتی استان و اتاق بازرگانی و... برنامه های این بزرگواران درسال 1398 چیست؟ آیا استاندار محترم و دیگر مسئولان از مدیران کل ادارات و نهادهای استان برنامه جامعی درخصوص رونق تولید مطالبه نموده اند؟

وظیفه مهم نظارت برعملکرد ادارات و سازمانها و نهادهای مسئول در استان برعهده کیست؟

خدایا چنان کن سرانجام کار/تو خوشنود باشی و ما رستگار

محمد درخشنده

 

آلمان اشتغال انگلیس دلار فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر