کد خبر: 761948 A

در جلسه شورای شهرساری اعلام شد:

چهل و دومین جلسه شورای شهر ساری با ارائه برنامه های دو کاندایدای نهایی سمت شهردار مرکز استان به پایان رسید و انتخاب شهردار به جلسه بعدی موکول شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از شهرستان ساری، چهل و دومین جلسه شورای شهر مرکز استان عصر امروز با دستور جلسه بررسی و انتخاب شهردار تشکیل شد.

در این جلسه، رییس شورای شهر اظهار کرد: بر اساس فراخوان شورای اسلامی شهر ساری،9 نفر نامزدی خود جهت تصدی سمت شهرداری ساری را اعلام کردند.

سید مسعود مدینه افزود: این 9 نفر از نامزدها برنامه های خود را به دبیرخانه شورای شهر ارسال نموده اند که در نهایت

عبدالحمید فرزانه سرپرست شهرداری ساری و کوروش یوسفی ساداتی عضو شورای شهر ساری شرایط احراز انتخاب شهردار را داشتند.

وی گفت: هیچ عجله ای برای انتخاب شهردار نداریم چرا که هم اکنون سکان شهرداری با سرپرستی مهندس فرزانه که سابقه دیرینه در شهرداری دارد ؛ حرکت رو به جلو است که رضایتمندی کارکنان و مردم را به همراه دارد.

علی اکبر زلیکانی نیز با بیان اینکه موضوع انتخاب شهردار از مهمترین موضوعات شوراها است، تصریح کرد: ملاک انتخاب شهردار، قوانین و دستورات هیات وزیران است.

وی گفت: آئین نامه مطروحه درباره انتخاب شهردار ایراد دارد و بایستی مورد بررسی قرار گیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر ساری افزود: کمال زارعی دیپلمات ساروی که یکی از نامزدهای تصدی شهرداری است با ارسال پیام به من خواستار ارائه برنامه شد، و ای کاش آئین نامه را برای او توصیف می کردیم.

وی ادامه داد: بهتر بود با حضور 9 نفر از نامزدهای شرکت کننده در فراخوان عمومی در صحن شورا ،قوانین و آیین نامه را برای آنان هم تشریح می کردیم.

سعید نجاریان دیگر عضو شورای شهر ساری با بیان اینکه در تصمیم گیری ها باید مشترک عمل کنیم گفت: تفسیر ادارات و مدیران از بخشنامه متفاوت است،چون عضو شورای شهر را شاغل حساب نمی کنند.

در ادامه این جلسه عبدالحمید فرزانه سرپرست شهرداری و کوروش یوسفی عضو شورای شهر ساری به عنوان کاندیدای سمت شهردار مرکز مازندران برنامه های پیشنهادی خود را ارائه دادند.

رای گیری و انتخاب شهردار با نظر شورا به جلسه بعد موکول شد.

 

شورای شهر شهرداری ساری شهرداری ساری رئیس شورای اسلامی شهر ساری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر