کد خبر: 759792 A

رئیس کل دادگستری استان مازندران خبرداد:

رئیس کل دادگستری استان مازندران گفت: از ابتدای تاسیس ستاد دیه استان تا پایان سال 1397، چهار هزار و 750 نفر از زندانیان غیر عمد استان آزاد شدند.

به گزارش ایلنا از ساری، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان مازندران، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی تقوی فرد در اولین جلسه ستاد دیه استان در سال جدید با اشاره به آیاتی از قرآن کریم، افزود: انسانها می توانند با اعمال خداپسندانه همچون کمک به نیازمندان، عملکردی خوب و ماندگار در کارنامه اعمال خود ثبت کنند که قطعاً نزد خداوند متعال ماندگار خواهد بود.

رئیس شورای قضایی استان مازندران، اطلاع رسانی صدا و سیمای استان را در فرهنگسازی برای کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد بسیار موثر دانست و افزود: خیرین ومردم همیشه یار و یاور ما بوده اند و می توانیم با یک برنامه ریزی صحیح در سال جدید برای آزاد سازی و کمک به زندانیان جرائم غیر عمد گامهای مثبتی برداریم تا به آغوش گرم خانواده خود بازگردند.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد در خصوص برگزاری جشن گلریزان اظهار کرد: این نوع مراسم یک فرصت خوب و مناسب برای فرهنگ سازی در راستای آزادی زندانیان است که همیشه در این خصوص شاهد کمک مردم و مسولین برای آزاد سازی زندانیان غیر عمد بوده ایم.

وی خاطرنشان کرد:  از زمان تشکیل ستاد دیه استان در سال 1381 تا پایان سال 1397، چهار هزار 750 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان مازندران آزاد شدند که برای این امر بیش از 705 میلیارد ریال نیز از محل کمکهای دولتی و مردمی هزینه شده است

 

استان مازندران خانواده دیه فرهنگ سازی دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر