کد خبر: 758921 A

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور:

علی اصغر مونسان گفت:دولت تدبیر و امید در راستای حمایت از اشتغال روستایی نگاه ملی دارد .

به گزارش خبرنگار ایلنا،علی اصغر مونسان در حاشیه بازدید از آموزشگاه و کارگاه فرش در کلاردشت در گفت و گو با خبرنگاران افزود: اختصاص این میزان اعتبار برای اشتغال روستائیان در شرایط کنونی نشان دهنده توجه ویژه دولت به این بخش است.

وی افزود: حمایت دولت از اشتغال روستائیان و صنایع دستی برای مقابله با تحریم و کاهش وابستگی به فروش نفت صورت می گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با اعلام این که امروز از هر 11 شغل موجود در دنیا یک شغل به گردشگری اختصاص دارد، تاکید کرد: پس باید سرمایه گذاری در این بخش مورد حمایت قرار گیرد چرا که امروز گردشگری به اقتصاد سوم جهانی تبدیل شده و در تولید ناخالص ملی هم نقش مهمی دارد.

معاون رئیس جمهوری به میزان صادرات بخش صنایع دستی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: پارسال صادرات چمدانی صنایع دستی مشاغل خانگی در کشور 300 میلیارد تومان بوده است.

مونسان از بوم گردی به عنوان یکی از شیوه های جدید گردشگری یاد کرد و افزود: تعداد واحدهای بوم گردی کشور از 400 باب به بیش از هزار واحد افزایش یافته است.

معاون رئیس جمهوری که صبح امروز به منظور افتتاح چند پروژه گردشگری و تفریحی وارد مازندران شد، از چند مرکز تولیدی صنایع دستی و قالیبافی در شهرستان کلاردشت در غرب مازندران بازدید کرد.

وی قرار است در جریان سفر 2 روزه خود به استان مازندران علاوه بر افتتاح و بازدید از چند پروژه گردشگری و صنایع دستی، در نشستی با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ستاد اجرایی خدمات سفر در ساری شرکت کند.

 

استان مازندران اشتغال دولت گردشگری گردشگری و صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر