کد خبر: 758646 A

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2:

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 گفت: از روز شنبه 14 اردیبهشت عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در فصل زراعی جاری در استان مازندران آغاز شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با بیان این مطلب اظهار داشت: اولین مرکز خرید تضمینی کلزا در کارخانه آرد دستاس شهرستان ساری از امروز بازگشایی گردید.

 جعفری تصریح کرد: با تمهیدات صورت گرفته توسط این شرکت در سالجاری در استان مازندران 23 مرکز آمادگی لازم از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری برای عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا را دارند که در روزهای آینده با توجه به حجم کلزای ارائه شده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

وی افزود: با تمهیدات اتخاذ شده 18 مرکز خرید در شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندرود، ساری، قائمشهر، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل و نور، عملیات خرید تضمینی کلزا در مازندران را آغاز خواهند کرد و 5 مرکز نیز در صورت لزوم به تعداد آنها افزوده خواهد شد.

سید محمد جعفری به قیمت خرید دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت : قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دانه روغنی کلزا با 2 درصد ناخالصی و 10 درصد رطوبت 34 هزار و 398 ریال می باشد،

وی تاکید کرد: در مراکز خرید تضمینی شرکت غله، دانه کلزا تا 10 درصد ناخالصی و 20 درصد رطوبت قابل خریداری می باشد.

جعفری افزود: به ازای هر درصد افت رطوبتی بالای ده درصد و افت ناخالص بالای دو درصد به نسبت از وزن محصول کلزا تحویلی کسر و بهای آن محاسبه و پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 2 با اشاره به اینکه خرید دانه روغنی کلزا در سال زراعی جاری تنها از طریق سامانه انجام خواهد شد اظهار داشت : کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت نام نکردند هرچه زودتر با مراجعه به جهاد کشاورزی شهرستانها نسبت به ثبت سطح زیر کشت کلزای خود اقدام کنند.

سید محمد جعفری تاکید کرد: در سالجاری هیچ خرید تضمینی کلزا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.

 جعفری همچنین در پایان گفت: کشاورزان در زمان تحویل محصول، کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.

 

استان مازندران مدیر عامل شرکت کشاورزان بابلسر کارخانه آرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر