کد خبر: 754069 A

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران عنوان کرد:

علی عباسی گفت :در سال گذشته تعداد 88 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان خود را از دست دادند(همگی مرد)،که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 درصد افزایش داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ،علی عباسی با اعلام این خبر گفت:بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به ترتیب شهرستان ساری با  13 و آمل با 12و بابل با 9 فوتی بیشترین و شهرهای گلوگاه ،سوادکوه نکا و جویبار هر کدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

وی افزود: بر اساس این گزارش در سال های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق گرفتگی است به نحوی که در سال گذشته 35 مورد مرگ های ناشی از حوادث کار به دلیل سقوط از بلندی و 28 مورد نیز برق گرفتگی و ما بقی اصابت جسم سخت و سایر موارد می باشد.

عباسی با بیان اینکه مرداد ماه با 16 نفر بیشترین  و مهر با 12 ،تیر و اردیبهشت هر کدام با 8 مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه از این تعداد ذکر شده 73 نفر  متاهل و ما بقی مجرد هستند ، افزود : تعداد شش (6) نفر از فوت شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند.

بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان تعداد 913 نفر مصدوم (869 مرد و مابقی زن)ناشی از حوادث کار به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 9 درصد افزایش داشت.

این مقام اجرایی استان با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان میباشد گفت:ارزش نهادن به جان انسانها ، داشتن برنامه ایمنی در کار ، رعایت استاندارد ها و قوانین مربوطه ، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهمترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.

 

استان مازندران استاندارد برق فوت مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر