کد خبر: 753353 A

سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی مازندران:

سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی مازندران از مرگ دو نفر با مونوکسید کربن در کلاردشت خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،زکریا اشکپور با اعلام این خبر گفت: در ساعت ۱:۰۶بامداد امروز یکشنبه ۱ اردیبهشت به دنبال اعلام مسمومیت با مونوکسید کربن در کلاردشت به مرکز پیام اورژانس غرب‌ استان مازندران بلافاصله تیم اورژانس کلاردشت به محل حادثه واقع درمنطقه حسن کیف اعزام شد.

وی افزود: تیم اورژانس پس ورود به صحنه و ارزیابی وضعیت دریافتند آقای ۳۰ ساله و خانم ۲۸ساله جان باختند و مدتی از فوت آنها گذشته بود و دو کودک ،پسر ۲۵ روزه و دختر ۴ ساله دچار علائم مسمومیت با مونوکسید کربن شدند که توسط تیم اورژانس پس از انجام اقدامات اولیه پیش بیمارستانی به بیمارستان قائم کلاردشت منتقل شدند.

سخنگوی مرکز فوریت های پزشکی مازندران به خطرات گاز مونوکسیدکربن اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از خطر مسمومیت با مونوکسید کربن قبل از روشن کردن بخاری از باز بودن خروجی دودکش اطمینان حاصل کنید.

وی افزود: سرد بودن لوله بخاری روشن نشانه عدم خروج گاز مونوکسید کربن میباشد واز بخاریهای دارای دودکش در منزل استفاده کنید.

اشکپور همچنین تاکید کرد: از روشن کردن پیک نیک داخل چادر و ماشین خودداری کنیدضمن اینکه روشن کردن زغال داخل چادر برای گرمایش باعث مسمومیت با مونوکسید کربن و مرگ میشود.

وی با بیان اینکه هرگز از وسایل خوراک پزی برای گرمایش استفاده نکنید ادامه داد:خودروی روشن در پارکینگ بسته باعث مسمومیت با مونوکسید و نقص فنی در وسایل گرمازا و نیم سوز بودن ذغال چوب باعث مسمومیت با گاز مونوکسید کربن میشود.

اشکپور علائم مسمومیت با مونوکسید کربن را در ابتدا سردرد،تهوع،سرگیجه،تنگی نفس،افتادن و درنهایت از دست رفتن هوشیاری و مرگ اعلام کرد.

 

خانواده خوراک کربن مرکز فوریت های پزشکی مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر