سرخط خبرها:
کد خبر: 752278 A

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو خبر داد:

محسن بختیار ضمن بازدید از پروژه های آب و برق استان و بررسی خسارات ناشی از سیل گفت: با پیگیری استاندار مازندران ۲۸۰ میلیون دلار از محل بانک توسعه اسلامی برای پروژه های فاضلاب شهری مازندران تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،محسن بختیار، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو ضمن بازدید از پروژه های آب و برق استان و بررسی خسارات ناشی از سیل در دیدار احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران گفت: با پیگیری استاندار مازندران ۲۸۰ میلیون دلار از محل بانک توسعه اسلامی برای پروژه های فاضلاب شهری مازندران تصویب شد.

استاندار مازندران نیز در این دیدار افزود: به زیرساخت های صنعت آب و برق و سردهنه های کشاورزی استان در سیل اخیر خسارات جدی وارد شده است و نیاز به اعتبارات ویژه دارد.

حسین زادگان، یادآور شد: در دو سیل اخیر به ۱۳ شهرستان استان خسارات جدی وارد شده است و در سیل دوم تیر برق های ۳۵ روستا از بین رفت.

استاندار مازندران، ادامه داد: باتلاش شبانه روزی؛ مشکلات آب شرب و برق اکثر مناطق سیل زده در کمتر از ۲۴ ساعت برقرار شد.

مقام عالی دولت در مازندران، گفت: با توجه به اینکه در زمان پیک مصرف جمعیت زیادی سربار استان می شود، از وزارت نیرو انتظار داریم استان مازندران را در اعتبارات ویژه در نظر بگیرد.

وی اظهار داشت: ۳ پروژه سدسازی در دست اقدام داریم که با تصویب و اجرای آن می توان ایمنی استان مازندران را در برابر سیل افزایش دهد.

استاندار مازندران، گفت: به جهت کدورت آب پشت سد نیز آب شرب بخش هایی از شهرستان بابل چندین روز دچار مشکل شد اما با اتمام عملیات اجرایی تصفیه خانه این مشکل بصورت زیرساختی برطرف خواهد شد.

 

برق دلار سیل معاون برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر