کد خبر: 751146 A

مشاور حقوقی خانه کارگر استان مازندران :

مشاور حقوقی خانه کارگر گفت: علت عقب ماندگی برنامه های تدوینی، حرکت جزیره ای است که باید از آن عبور و به سمت همصدایی حرکت کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، ابوطالب یحیایی مشاور حقوقی خانه کارگر استان مازندران با اشاره به وضعیت کارگری و کارگران در جامعه افزود: حرکت رو به جلو در گرو یکصدا بودن و حرکت یکنواخت است و صداها را بصورت رسا به گوش مسوولان رساند.

وی اظهار کرد: جامعه کارگری، جامعه مظلوم و آسیب دیده است که باید منسجم در برابر نابرابری ها بایستد.

یحیایی با اعلام اینکه جامعه کارگری برای توسعه نیازمند اتحاد و انسجام است؛ یادآور شد: تلاش داریم تا حلقه انسجامی و اتحادی ما وحدت محور بوده و ادامه داشته باشد.

وی گفت: همه ما برای احقاق حقوق کارگران باید منسجم و یکپارچه حرکت کنیم و در این راستا با انعطاف پذیر باشیم.

افزایش حقوق هم جوابگوی قدرت خرید کارگران نبود

سید علی اکبر علوی نژاد از مجمع نمایندگان کارگری هم در ادامه با اعلام اینکه افزایش حقوق هم جوابگوی قدرت خرید کارگران نبود؛ افزود: کاهش ارزش پول لطمه فراوانی به کارگران وارد و کارگران را یک پله پایین تر نگه داشت.

وی بیان داشت: کارفرمایان دارای صدای رسایی هستند که صدایشان به گوش مسوولان می رسد و همچنان شعار می دهند که تولید به صرفه نیست در حالی که با کار و دسترنج کارگران، سود نصیب خودشان می شود.

علوی نژاد با تاکید بر کاهش تورم در جامعه گفت: نظارت بر بازار از موارد مهمی است که باید مورد توجه قرار گرفته و مسوولان با دغدغه های بیشتری در این بخش وارد شوند.

حفظ اتحاد و انسجام کمک کار توسعه کشور است

سید هادی ساداتی انجمن صنفی ساختمانی گفت: حفظ اتحاد و انسجام کمک کار توسعه کشور است و باید در بخش های عمرانی، اجتماعی و اقتصادی و امنیتی مورد توجه باشد.

وی افزود: مدیریت در بحران از مسائل مهمی است که در سیل اخیر شاهد بودیم و باید در ادامه راه در مسائل مورد توجه باشد.

ساداتی گفت: کشور ما در دوران مختلف درگیر فتنه، توطئه و جنگ بود و با کمک سپاه و بسیج و نیروهای نظامی و امنیتی بر مشکلات پیروز شدیم و اکنون هم باید حفظ اتحاد در شرایط مختلف در دستور کار باشد و همه با هم برای توسعه گام برداریم.

 

اجتماعی و اقتصادی بسیج حقوق سیل حقوق کارگران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر