کد خبر: 749108 A

رئیس سازمان صمت مازندران عنوان کرد:

محمد محمدپور عمران از خسارت 110 میلیارد تومانی سیل به بخش صمت مازندران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،محمد محمدپور عمران اظهار داشت: ۳۰ واحد صنعتی، دو هزار واحد صنفی، ۵ واحد معدنی، ۱۰۰۰ واحد قالیبافی و تأسیسات ۶ شهرک صنعتی استان متحمل خسارت از ناحیه سیل اخیر شده اند و بر اثر این حادثه، میزان ۱۱۰ میلیارد تومان به واحدهای صنعتی، معدنی و صنفی مازندران خسارت وارد شد.

وی در ادامه به حضور کارکنان سازمان صنعت، معدن و تجارت از همان دقایق اولیه وقوع سیل در مناطق حادثه دیده خبر داد و گفت: ارسال ده‌ها تن کمک‌های فوریت دار نظیر آب معدنی، نان و مواد غذایی، توزیع گسترده اقلام تنظیم بازاری نظیر گوشت قرمز، مرغ، شکر، ارسال محموله‌های مصالح ساختمانی (سنگ شکسته، شن و ماسه) گوشه‌ای از اقدامات انجام شده است.

وی ادامه داد: در طی این مدت با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات معادن محورهای اصلی و فرعی که دچار خسارت شده بازگشایی و برای لایروبی و خروج آب از معابر و مناطق روستایی استفاده شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در پایان با اشاره به اعزام تیم‌های رایگان خدماتی جهت تعمیرات لوازم خانگی منازل به مناطق سیل زده تصریح کرد: درکنار کمک به مردم سیل زده مازندران چندین محموله مواد غذایی و مصالح ساختمانی به استان گلستان و اعزام یک کامیون حاوی ۳۰ هزار عدد کیسه برای استفاده در دیواره‌های مهار سیل به استان خوزستان نیز ارسال شده است.

 

استان گلستان رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت سیل مواد غذایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر