کد خبر: 746038 A

معاون گردشگری میراث فرهنگی مازندران خبرداد:

معاون گردشگری میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: از بیست و هفتم اسفند ماه تاکنون سه میلیون و 403 هزار و 628 نفر شب اقامت مسافر نوروزی در روستاهای استان ثبت شد.

مهران حسنی در گفتگو با ایلنا با بیان اینکه بسیاری از مسافران مازندران در سفر به این استان روستاها را به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد حضور و اقامت خود انتخاب می کنند ، گفت : بازدید و اقامت در روستاها با توجه به ایجاد زیر ساخت های لازم همچون اقامتگاههای بومگردی ، امسال مورد توجه مسافران نوروزی قرار گرفته است . 

وی افزود: جاذبه های طبیعی از قبیل جنگل ، مزارع کلزا و فصل کشت برنج در شالیزارها نیز فرصت خوب و مناسبی برای مسافران است تا از این بخش جاذبه های روستاهای استان بهره مند شوند . 

معاون میراث فرهنگی مازندران با اعلام اینکه از 27 اسفند تا سیزدهم فرودین 98 بیش از سه میلیون نیم گردشگر و مسافر به این روستاها سفرکرده و اقامت داشتند گفت: بیش از دو نیم میلیون گردشگر هم از روستاهای مازندران بازدید کردند.

اقامتگاههای رسمی به مجموعه های دارای مجوز از میراث فرهنگی مانند هتل ، متل ، میهمان پذیرها و مسافرخانه ها و واحدهای بومگردی اطلاق می شود و به مراکز اقامتی مانند مدارس ، کمپ ها و زائرسراها هم اقامتگاههای غیررسمی گفته می شود.

حسنی با اشاره به اینکه ستاداجرایی خدمات سفر مرکز مدیریت و برنامه ریزی آماده خدمات دهی به مسافران نوروزی در مازندران است ، گفت : اعضای کمیته های 12 گانه این ستاد از 27 اسفند سال گذشته فعالیت خود را آغاز کردند و تا 16 فروردین امسال این فعالیت ادامه خواهد داشت .

 

صنایع دستی و گردشگری گردشگری مسافران مسافران نوروزی گفتگو با ایلنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر