کد خبر: 743296 A

مدیر عامل توزیع برق مازندران:

مدیرعامل توزیع نیروی برق مازندران گفت که بارش باران و سیلاب روزهای پایانی سال 97 بیش از 6 میلیارد تومان خسارت به تاسیسات برق مازندران وارد کرد.

قاسم شهابی در گفتگو با ایلنا در خصوص خسارت وارده به تاسیسات برق اظهار کرد: در شهرستان سیمرغ با مشکلاتی مواجه بودیم که ناچار مجبور به قطع برق شدیم تا سطح آب فروکش کند.

 وی افزود: در کمتر از 24 ساعت، برق غالب مشترکین در این شهرستان وصل شد و تنها در برخی نقاط، به دلیل بالا بودن سطح آب، شاهد قطعی برق بودیم. 

مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران گفت:اما خسارات اصلی ما در بخش‌های نیالای گلوگاه، هزار جریب، دودانگه، چهاردانگه و آلاشت و لفور در سوادکوه وارد شد که بیشترین علل قطعی برق، رانش و ریزش کوه و متعاقبا افتادن درختان روی تیرهای برق در این مناطق بوده است.

 شهابی ادامه داد: پس از این حادثه، تمامی مناطق را به صورت اضطراری برق رسانی کردیم و هم اکنون در هیچ یک از مناطق استان جز در برخی نقاط خاص، بی برق نیست. 

وی در خصوص میزان خسارت به تاسیسات برق در استان گفت: برآورد میزان خسارات وارده به تاسیسات استان، 6 میلیارد تومان بوده است که غالب خسارات وارده متوجه تیرهای برق، ترانس‌ها و سیم‌های برق می‌باشد. 

به گفته مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران در سیلاب اخیر، بیش از 400 نفر از نیروهای شرکت برق، در قالب 150 اکیپ، تعمیر و خدمات توزیع برق استان مازندران به مناطقی که با قطعی برق روبرو بودند، اعزام و اقدام به ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن کردند. 

وی با تاکید بر اینکه تیم ها و اکیپ های شرکت برق تا پایان تعطیلات نوروزی برای خدمات رسانی در حالت آماده باش هستند، گفت: با توجه به شرایط بارانی و بحرانی استان ، اکیپ ها در حالت فوق العاده قرار دارند.

 یک میلیون و 300 هزار مشترک زیر پوشش شرکت توزیع برق مازندران هستند.

 

 

آماده باش بارش باران برق روزهای پایانی سال سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر